Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wraca problem z odbiorem odpadów w Osielsku

Dodano: 04.02.2020 | 11:25

Na zdjęciu: Pojemniki na śmieci/zdj. ilustracyjne

Fot. Pxhere

Problem z odbiorem śmieci z posesji mieszkańców gminy Osielsko trwa. Do władz samorządowych ponownie płyną skargi na firmę Corimp, która nie wywiązuje się ze swoich zadań.

Od 1 stycznia wywozem odpadów na terenie gminy Osielsko zajmuje się bydgoska firma Corimp. Wcześniej zajmowała się tym firma Taro, która była chwalona przez mieszkańców. Już od początku stycznia mieszkańcy informowali o braku odbioru śmieci przez nowego operatora. Podkreślano także, że wiele prób kontaktu z Corimpem kończyły się niepowodzeniem.

Wraca problem z odbiorem odpadów w Osielsku

Zobacz również:

Trwa batalia o wielki kontrakt na odbiór śmieci. Remondis nie składa broni

– W przypadku nieodebrania odpadów zmieszanych lub zbieranych selektywnie w dniu wywozu określonym w harmonogramie, zgłoszenia wraz ze zdjęciami potwierdzającymi nieodebranie można przesyłać drogą elektroniczną na adres pawliczak@osielsko.pl lub przekazywać telefonicznie 52 324 18 65 lub 52 324 18 67 – podkreślał w styczniowym oświadczeniu wójt Wojciech Sypniewski.

Sytuacja z początku stycznia powtórzyła się i na początku lutego. Wczoraj na facebookowej grupie mieszkańców Osielska pojawiło się kilkanaście skarg na działalność Corimpu. Ich zdaniem, w styczniu firma odebrała odpady nawet 2 dni po terminie. Lutowy odbiór śmieci – według licznych opinii mieszkańców – także przebiega z ogromnymi kłopotami. W wielu wypadkach pracownicy operatora zabrali odpady późnym wieczorem, a na wielu ulicach – mimo zapisów w harmonogramie – nie zrobili tego w ogóle.

Mieszkańcy zwracają też uwagę, że maile, kierowane na wskazany przez gminę adres pozostają bez odpowiedzi. Radny Paweł Kamiński podkreśla jednak, że skargi od mieszkańców będą argumentem dla wójta Sypniewskiego podczas rozmów z Corimpem na temat naliczenia kar i wynegocjowania ewentualnego zadośćuczynienia. I dodaje, że także jest zirytowany problemem. Klub radnych „Sąsiedzi” zapowiedział natomiast reakcję na „kolejną wtopę” z odbiorem śmieci – w najbliższych dniach zamierza on złożyć interpelacje do wójta. Warto też przypomnieć, że temat odpadów pojawił się na niedawnej sesji rady gminy. Andrzej Matusewicz z „Sąsiadów” zapytał Wojciecha Sypniewskiego o możliwość wprowadzenia powiadomień – SMS czy poprzez aplikację Blisko – o terminie wywozu odpadów. Wójt niebawem odniesie się do pomysłu.

CZYTAJ TAKŻE O BYDGOSKICH PROBLEMACH Z WYWOZEM ODPADÓW PRZEZ CORIMP

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments