[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Wybiegi dla psów mają zyskać nowe urządzenia. Powstaną też kolejne tereny do zabaw

Dodano: 08.09.2022 | 11:42

Na zdjęciu: Wybiegi dla psów zyskają nowe urządzenia. Powstaną też nowe obszary do zabaw.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Mają powstać nowe wybiegi dla psów. Natomiast te istniejące zyskają kolejne urządzenia do zabaw.

Cztery bydgoskie wybiegi dla psów zyskają nowe urządzenia, takie jak tunele, pochylnie, tory z przeszkodami, przeskoki oraz ławki do odpoczynku dla właścicieli. Będą one wykonane z ekologicznego materiału posiadającego niezbędne atesty. Zadanie zostało wybrane do realizacji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Nowe atrakcje pojawią się na wybiegach na:

  • Bielawach przy skrzyżowaniu ulic kard. Stefana Wyszyńskiego i Powstańców Wielkopolskich
  • Błoniu przy ul. ks. Józefa Schulza
  • Górzyskowie w rejonie ulic Wojciecha Gersona i Juliusza Kossaka,
  • Kapuściskach przy ul. Bernarda Śliwińskiego

W Bydgoszczy powstaną również trzy nowe wybiegi dla psów. Jeden z nich ma znaleźć się na osiedlu Tatrzańskim przy ul. Pelplińskiej. Będzie on podzielony na mały i duży wybieg z takimi urządzeniami, jak równoważnia czy pochylnia. Drugi wybieg powstanie na osiedlu Leśnym w Parku Bydgoskiego Harcerstwa. Ostatni z nich będzie znajdował się na Osowej Górze przy ul. Kormoranów na terenach leśnych.

Na wykonanie zadania przeznaczono ok. 500 tys. zł. Obecnie projekty są uzgadniane z pomysłodawcami. Trwają również przygotowania do ogłoszenia przetargu na realizację tych zadań.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miesz(k)aniec
Miesz(k)aniec
6 miesięcy temu

A co ze Skwerem Małej Łąki na Wyżynach w sąsiedztwie Osiedla Zielone Tarasy? Tu też przydałby się taki wybieg bo na osiedlu i w sąsiednich domach wolnostojących oraz blokach jest cała masa psów. Swoją drogą tematem do podjęcia jest stanowisko Miasta Bydgoszcz wobec działki pomiędzy ulicami Bohaterów Kragujewca i Dunikowskiego, która pozostaje zastawiona paskudnymi betonowymi donicami. Obecna sytuacja przypomina psa ogrodnika, co sam nie zje i drugiemu nie da. Miały być inwestycje, miał być park, są donice. I chodniki zastawione samochodami, bo dramatycznie brakuje miejsc do parkowania.