Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wybory rektora UKW w Bydgoszczy. Prof. Laska przedstawia kandydatów na prorektorów

Dodano: 02.03.2024 | 08:15

Na zdjęciu: Artur Laska (w środku) jest jednym z kandydatów w wyborach na nowego rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Fot. UKW Bydgoszcz / materiały prasowe

Jeden z kandydatów w wyborach na rektora Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy prof. dr hab. Artur Laska przedstawił proponowanych kandydatów na prorektorów. – Wiem, że wspólnie możemy stworzyć zespół, który z odwagą, świeżym spojrzeniem, profesjonalizmem oraz przy zachowaniu najwyższych standardów etycznych podejmie się odpowiedzialnego zarządzania rozwojem uniwersytetu – mówi.

Prof. dr hab. Artur Laska jest obecnie dziekanem na Wydziale Nauk o Polityce i Administracji uczelni. Swój start w wyborach na rektora UKW ogłosił na początku stycznia br. Teraz zdecydował się na przedstawienie nazwisk prorektorów, gdyby udało mu się wygrać wyborczą rywalizację. – Jestem przekonany, że upublicznienie tej informacji stanowić będzie istotny czynnik wzmacniający wiarygodność składanych przeze mnie deklaracji wyborczych, a także stanie się przejawem transparentnego działania kandydata w przestrzeni uniwersytetu – mówi wykładowca.

Zgodnie z zapowiedzią, prof. Laska miałby czterech prorektorów. Pierwszym z nich – prorektorem ds. nauki miałaby być prof. Helena Ostrowicka, która z bydgoską uczelnią związana jest od niemal trzech dekad, a aktualnie jest dziekanem na wydziale pedagogiki. Niedawno informowaliśmy, że otrzymała ona tytuł profesora nauk społecznych w dziedzinie pedagogika. Prorektorem ds. studenckich i jakości kształcenia miałaby być prof. dr hab. Agnieszka Gołębiowska-Suchorska, prof. dr hab. inż. Joanna Paciorek-Sadowska rekomendowana byłaby na stanowisko prorektora ds. organizacji i rozwoju, a prof. dr hab. Michał Habel – prorektora ds. współpracy i umiędzynarodowienia.

– Zaufanie tak znamienitych i zasłużonych dla naszej wspólnoty osób to dla mnie ogromne wyróżnienie – nie ukrywa prof. Laska i podkreśla: – Wiem, że wspólnie możemy stworzyć zespół, który z odwagą, świeżym spojrzeniem, profesjonalizmem oraz przy zachowaniu najwyższych standardów etycznych podejmie się odpowiedzialnego zarządzania rozwojem uniwersytetu.

Wybory rektora UKW – trzech kandydatów

W wyborach na rektora UKW (te odbędą się 11 kwietnia), na ten moment zgłoszonych jest trzech kandydatów. Obok wspomnianego już prof. Laski, o to stanowisko ubiegać się zamierzają także obecny prorektor ds. nauki prof. Jarosław Burczyk oraz dziekan wydziału edukacji muzycznej prof. Bernard Mendlik. Obecny rektor, prof. dr hab. Jacek Woźny sprawuje tę funkcję już drugą kadencję i nie może wystartować w wyborach.

Oficjalne ogłoszenie listy kandydatów w wyborach na rektora nastąpi 21 marca, natomiast na trzy dni przed głosowaniem, kandydaci spotkają się ze społecznością akademicką.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech
Wojciech
1 miesiąc temu

Bardzo dobry kandydat.