Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
6C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWyremontowana ulica ks. Prał. Biniaka otwarta
28.11.2015 | 12:59

Wyremontowana ulica ks. Prał. Biniaka otwarta

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele ratusza i Kościoła.

Na zdjęciu: Wstęge przecięli prezydent Rafał Bruski i radna PiS, Grażyna Szabelska.

Fot. ST

W piątą rocznicę śmierci ks. Prałata Romualda Biniaka nastąpiło uroczyste otwarcie wyremontowanej ulicy jego imienia. Inwestycja była zrealizowana ze środków Programu Inicjatyw Lokalnych. 

W wydarzeniu wzięli udział m.in. prezydent Rafał Bruski, biskup Jan Tyrawa, ks. prałat Józef Kubalewski, wojewoda Ewa Mes oraz przedstawiciele Rady Miasta, Grażyna Szabelska i Jan Szopiński. – Romuald Biniak był osobą kochaną nie tylko przez parafian, ale także przez wielu innych bydgoszczan. Takie inicjatywy jak ta, to nie tylko budowa dróg, ale także budowanie lokalnej społeczności – mówił Bruski.

Ulica ks. Prałata Romualda Biniaka stanowi dojazd od ul. Szpitalnej do domków jednorodzinnych oraz obiektów szpitala, m.in. hospicjum. W ramach prac wybudowano nowy odcinek drogi o długości 190 m oraz oświetlenie.  Wkrótce rozpocznie się także tworzenie miejsc parkingowych przy hospicjum.

Inwestycja była zrealizowana z Programu Inicjatyw Lokalnych 25/75 i kosztowała 477 tysięcy złotych. Ćwierć tej kwoty zapewnili bydgoszczanie, którzy powołali Społeczny Komitet Budowy ul. Ks. Prałata Romualda Biniaka. Resztę sfinansowała miasto.


Powiązane treści