[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaROZRYWKA I KULTURAKulturaWystawa fotograficzna Anny Bulli-Dembek w bibliotece UKW [ZDJĘCIA]
10.07.2022 | 11:06

Wystawa fotograficzna Anny Bulli-Dembek w bibliotece UKW [ZDJĘCIA]


Zdjęcia: nadesłane

W Bibliotece UKW odbył się wernisaż wystawy fotografii Anny Bulli-Dembek „Faktura Koloru vol. 3”.

Abstrakcyjna fotografia? Czy to jest w ogóle możliwe? Zdjęcie odzwierciedla coś, co istnieje naprawdę: przedmiot, pejzaż, postać, zwierzęta, kwiaty. Jest to rzeczywistość realna, a nie wymyślona, konkretna, a nie wykreowana. Tymczasem w środę, 11 maja, w Galerii Biblioteki UKW mieliśmy możliwość uczestniczenia w otwarciu zaskakującej wystawy fotografii Anny Bulli-Dembek, absolwentki Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Gości przywitała kustosz wystawy Barbara Maklakiewicz.

W krótkim wprowadzeniu Jacek Soliński podzielił się swoimi refleksjami na temat prezentowanych prac. Gdyby były one obrazami z pewnością zostałyby uznane za abstrakcyjne. Tymczasem są to zdjęcia, choć odbiorca nie jest w stanie rozpoznać, co przedstawiają. Niezwykle barwne pejzaże wyobraźni – tak określił prace Anny Bulli-Dembek bydgoski artysta.

Ona sama, w krótkiej opowieści o swoich zainteresowaniach, warsztacie twórczym i pracach prezentowanych na wystawie zwróciła uwagę na to, że jako córka wybitnego malarza (Ignacego Bulli) od dziecka jest uwrażliwiona na sztukę i dostrzega ją wszędzie wokół siebie. W lesie podczas spacerów i w przedmiotach codziennego użytku. Fotografie, które mogliśmy podziwiać celowo nie zostały podpisane. Każdy mógł zobaczyć w nich to, co chciał. Wystarczyło puścić wodze wyobraźni. Wszystkie prezentowane w bibliotece fotografie są niezwykle barwne, stąd nazwa wystawy – Faktura koloru, vol. 3, gdyż jest to już trzecia odsłona zgromadzonych na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat zdjęć.

Wernisaż uświetnił mini recital Mileny Górzewskiej, która wykonała na saksofonie kilka standardów jazzowych. Po nim nadszedł czas na oglądanie prac i tradycyjny mały poczęstunek.

Anna Bulla-Dembek urodziła się w Bydgoszczy, jest córką znanego artysty malarza i grafika Ignacego Bulli. W 2004 roku ukończyła pięcioletnie Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy, ze specjalizacją techniki graficzne. W latach 2004-2010 studiowała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z grafiki warsztatowej zrealizowała i obroniła w 2009 roku, w Pracowni Wklęsłodruku u prof. Bogumiły Pręgowskiej. Dyplom z projektowania graficznego zrealizowała i obroniła w 2010 roku, w Pracowni Grafiki Projektowej u prof. Edwarda Salińskiego.

Jest projektantem graficznym, artystą grafikiem i fotografikiem. Na swoim koncie ma udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą oraz kilka wystaw indywidualnych. Przez kilka lat związana była z Galerią Bezdomną (która nie mając stałego miejsca ekspozycji zakładała prezentację wystaw w różnych miastach Polski), założoną przez dwóch znanych polskich fotografików: Tomka Sikorę i Andrzeja Świetlika. Jest pięciokrotną stypendystką stypendium artystycznego Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Złote gody Zofii i Ignacego Bulli 

Wystawa fotograficzna Anny Bulli-Dembek w bibliotece UKW [ZDJĘCIA]
Latest posts by Wojciech Szczapa Romanowski (see all)
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści