[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Z bydgoskiego lotniska ponownie polecimy do Warszawy! Dziesięć lotów tygodniowo [AKTUALIZACJA]

Dodano: 05.09.2019 | 08:16
lotnisko Bydgoszcz

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Zimą znaczek LOT-u nadal będzie pojawiał się na tablicy połączeń bydgoskiego lotniska. Krajowy przewoźnik od 27 października będzie realizował loty do Warszawy.

Fot. Eryk Dominiczak / archiwum

Po ponad czteroletniej przerwie z bydgoskiego lotniska ponownie będzie można polecieć do Warszawy. Obsługą połączenia zajmie się LOT, a nowa trasa – która będzie dostępna od końca października – zostanie ogłoszona podczas czwartkowej konferencji prasowej.

Ostatni jak dotąd lot z Bydgoszczy do stolicy odbył się w marcu 2015 roku. Powodem likwidacji połączenia był upadek linii Eurolot, które przez kilkanaście miesięcy woziły wówczas pasażerów na Okęcie. Wiązało się to jednak z bardzo dużymi dopłatami dla przewoźnika – rzędu 12 milionów złotych rocznie. W dodatku loty, które zainaugurowano w kwietniu 2014 roku, ogłoszono zaledwie kilka tygodni wcześniej, przez co – szczególnie na początku – frekwencja była bardzo niska. Zdarzyło się nawet, że samolotem z Warszawy przyleciał… jeden pasażer. Gdy połączenie zaczęło notować lepsze wyniki, Eurolot z przyczyn finansowych ogłosił zawieszenie wszystkich lotów. A LOT, do którego apelowano o przejęcie połączenia, na takie rozwiązanie się nie zdecydował.

Teraz nastąpiła jednak zmiana frontu i podczas zaplanowanej na południe konferencji prasowej przedstawiciele krajowych linii mają ogłosić uruchomienie połączenia do Warszawy. Pierwszy lot ze stołecznego portu zaplanowano na niedzielę, 27 października. Samolot z Okęcia wystartuje wówczas o 23:00, aby po niespełna godzinie dotrzeć do Bydgoszczy. I będzie to stała praktyka – samolot będzie odbywał wieczorny lot we wtorki, środy, czwartki, piątki oraz niedziele. Noc spędzi na bydgoskim lotnisku, skąd rano następnego dnia uda się w podróż powrotną. Tak więc do Warszawy będzie można się udać w poniedziałki, środy, czwartki, piątki i soboty o 6:00.

Z bydgoskiego lotniska ponownie polecimy do Warszawy! Dziesięć lotów tygodniowo [AKTUALIZACJA]

Zobacz również:

Nowy kierunek z bydgoskiego lotniska! Pierwsze loty w marcu przyszłego roku

Nie będzie to jednak jedyna rotacja pomiędzy Bydgoszczą a Warszawą. Również pięć razy w tygodniu loty będą realizowane także w godzinach popołudniowych. Od poniedziałku do piątku samolot Bombardier Q400 będzie wylatywał z Okęcia o 13:40. Do stolicy wróci kilka godzin później (wylot z Bydgoszczy o 15:10). Czas przelotu – bez zmian – 50 minut.

Biletów nie ma jeszcze w systemie rezerwacyjnym przewoźnika, ale niebawem ma się to zmienić. Zresztą, bydgoskiego lotniska obecnie na stronie lot.com znaleźć… w ogóle nie można. Zniknęły nawet loty do Lwowa, które będą realizowane do końca września.

Zimowe zmiany

Pojawienie się lotów do Warszawy nie będzie jedyną zmianą, która czeka bydgoskie lotnisko w związku z zimową siatką połączeń (jej wprowadzenie tradycyjnie przypada na koniec października). W okresie ferii zimowych zaplanowano wyloty na wycieczkę do Izraela z przelotem na trasie Bydgoszcz – Tel Awiw, za które odpowiedzialne będą linie lotnicze Sun d’Or. Z naszych ustaleń wynika, że w analogicznym okresie ma być dostępna również oferta na loty czarterowe do Albanii.

Od końca przyszłego miesiąca zmiany obejmą również kierunki oferowane przez Ryanaira. Z oferty zniknie połączenie do Glasgow Prestwick. Niewykluczone jest, że szkockie miasto ponownie na dłużej zostanie wykreślone z listy kierunków portu imienia Paderewskiego z uwagi na zaplanowane na marzec przyszłego roku uruchomienie połączenia z Edynburgiem. Szczegóły tych lotów nie są jeszcze znane, choć wiadomo, że będą realizowane dwa razy w tygodniu.

Przesunięcia nastąpią natomiast w przypadku lotów do Dublina – obecnie oferowane są w poniedziałki, środy i piątki. Zimą będą zaś realizowane dzień później – we wtorek, czwartek i sobotę. Podobna korekta czeka połączenie do podkijowskiego lotniska Boryspol (środa i niedziela zamiast wtorku i soboty). Bardziej skomplikowana jest sytuacja z połączeniem na lotnisko Londyn Stansted. Obecnie loty wykonywane są codziennie. Od 28 października do 9 listopada będą odbywały się pięć razy w tygodniu, a od 11 listopada – już tylko cztery razy. Liczba lotów wzrośnie w okresie świąteczno-noworocznym (do 6-7 tygodniowo), aby od 13 stycznia do końca zimowej siatki połączeń odbywać się we wszystkie dni tygodnia z wyjątkiem wtorków. Wiosną siódma rotacja zostanie przywrócona. Bez zmian – trzy razy w tygodniu – samoloty Ryanaira zabiorą pasażerów do Birmingham (wtorki, czwartki i soboty) oraz do Londynu Luton (środy, piątki i niedziele).

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz
Bartosz
3 lat temu

Fajnie by było gdyby lot zorganizował połączenie np. do Krakowa lub Katowic….

Aga
Aga
3 lat temu

Właśnie, teraz czas na Kraków lub Katowice, byłoby super 😍