Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
15C
Czw
11C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
11C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaZakończono remont w obrębie Mostu Pomorskiego. W najbliższych latach jego okolica ma się zmienić
most pomorski bydgoszcz
30.12.2020 | 10:34

Zakończono remont w obrębie Mostu Pomorskiego. W najbliższych latach jego okolica ma się zmienić

Na zdjęciu: Na życzenie mieszkańców, ZDMiKP zainstalował barierki przy tacach odwodnieniowych mostu, znajdujących się pod przeprawą. - Otrzymaliśmy sygnały, że próg tacy stanowi przeszkodę dla niektórych przechodniów, dlatego zabezpieczyliśmy to miejsce barierkami - wyjaśnia ZDMiKP.

Fot. ZDMiKP

W ramach niedawnych prac modernizacyjnych, na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej wyremontowano chodnik łączący południowo-zachodnie schody prowadzące z Mostu Pomorskiego na tereny Parku Centralnego. W tym rejonie Bydgoszcz w najbliższych latach mogą nastąpić spore zmiany.

Jak poinformował zarząd dróg, w ramach prac remontowych w rejonie obiektów mostowych, zmodernizowano chodnik łączący południowo-zachodnie schody prowadzące z Mostu Pomorskiego na tereny Parku Centralnego. – Znowu można suchą noga przejść z jednej strony mostu na drugą – podkreślają drogowcy. Przy okazji, na życzenie mieszkańców, ZDMiKP zainstalował barierki przy tacach odwodnieniowych mostu, znajdujących się pod przeprawą. – Otrzymaliśmy sygnały, że próg tacy stanowi przeszkodę dla niektórych przechodniów, dlatego zabezpieczyliśmy to miejsce barierkami – wyjaśnia ZDMiKP. W ramach ostatnich prac bydgoscy drogowcy dokonali też modernizacji w rejonie Trasy Uniwersyteckiej, o których piszemy TUTAJ.

Zobacz również:

W Parku Centralnym i nad Balatonem mają powstać kąpieliska

W rejonie Parku Centralnego – czyli terenu położonego pomiędzy ulicą Toruńską a prawym brzegiem rzeki – mogą zajść spore zmiany. Przed świętami urząd miasta zaprezentował koncepcję kąpieliska. Unikatowe w skali kraju miejsce ma powstać przy brzegu Brdy w formie stawu, oddzielonego od rzeki. Zbiornik o powierzchni 3000 metrów kwadratowych zostanie wybudowany pomiędzy halą Areny Bydgoszcz i przepływającym przez park strumieniem – z Brdą połączą go kanały zasilające i odprowadzające wodę. W parku, wraz ze zbiornikiem, powstałyby również budynek z zapleczem socjalno-gospodarczym, nowe ścieżki drogi dojazdowe, elementy małej architektury i monitoring. – Uporządkowany i zaaranżowany na nowo zostałby obszar o powierzchni około 7,5 hektara – przekonują władze Bydgoszczy.

Ratusz szacuje, że koszt inwestycji w rejonie Mostu Pomorskiego to około 10 milionów złotych. O tym, czy kąpieliska nad Brdą (a także nad Balatonem na osiedlu Bartodzieje) powstaną w najbliższych latach, mają zdecydować mieszkańcy w konsultacjach społecznych dotyczących kolejności realizacji inwestycji. Były one zapowiadane już latem – jak uzasadnia ratusz, ze względu na mniejsze dochody miasta spowodowane decyzjami rządowymi oraz sytuacją epidemiczną kolejność inwestycji finansowanych przede wszystkim ze środków własnych określać będą bydgoszczanie. Konsultacje mają odbyć się w styczniu.

Docelowo na terenie miasta funkcjonować mają trzy otwarte kąpieliska. Oprócz kąpielisk nad Balatonem i w parku Centralnym planowany jest kolejny etap rozbudowy olimpijskiej Astorii o część zewnętrzną. Koncepcja zagospodarowania terenów została już poddana konsultacjom społecznym, a w ubiegłym roku zlecone zostały również prace nad projektem.

Od lat trwają też naciski na władze miasta odnośnie przyspieszenia rewitalizacji bulwarów nad Brdą. Na 2021 rok miasto planuje pierwszy od kilku lat remont nabrzeża, obejmującego jednak jedynie odcinek od mostu Bernardyńskiego do ulicy Uroczej. Rewitalizacja kolejnych odcinków bulwarów w kierunku Mostu Pomorskiego jest uzależniona od pozyskania środków zewnętrznych. Ratusz ma już jednak dokumentację potrzebną do dalszych prac. – Dla odcinka Urocza-PKS posiadamy koncepcję, a dla odcinka Krakowska-hotel Słoneczny Młyn projekt budowlany – dodaje rzecznik prasowa prezydenta miasta Marta Stachowiak.

Sygnałem do działań na rzecz udostępnienia bulwarów są m.in. projekty poddane pod dobiegające końca głosowanie w ramach tegorocznej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. – Wśród projektów jest m.in. udrożnienie ciągu spacerowego wzdłuż Brdy na Bartodziejach – podkreśla rzeczniczka prezydenta. I dodaje, że miastu docelowo zależy na estetycznym zagospodarowaniu całego północnego nabrzeża, rzeki ale w najbliższych latach priorytetem będzie realizacja odcinków, dla których powstały już koncepcje bądź projekty.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści