Bydgoszcz
14C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 14 • L 14
5C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
6C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaZaśpiewają szanty, aby pomóc fordońskim seniorom
15.11.2016 | 14:59

Zaśpiewają szanty, aby pomóc fordońskim seniorom

Sobotni koncert charytatywny to element akcji „Talerz dla Seniora”.

Na zdjęciu: Impreza odbędzie się w ramach I Bydgoskiego Forum Seniora.

Fot. Materiały prasowe

W dniu 19 listopada o godzinie 17:00 w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy wystąpi Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny” z Gdyni. Koncert charytatywny będzie oficjalną inauguracją akcji „Talerz dla Seniora”, której inicjatorem jest Fundacja Pro Omnis.

Projekt ma wesprzeć seniorów w trudnej sytuacji zdrowotnej i życiowej z Fordonu. Organizatorzy akcji Fundacja Pro Omnis aktywnie działa w tym zakresie i w tym celu m.in. otworzyła działający non profit bar „Talerz pod 11” przy ul. Rupniewskiego 11.

– Celem naszej akcji jest zebranie środków na ufundowanie obiadu dla seniorów, którzy znajdują się w trudnej sytuacji zdrowotnej lub życiowej. Beneficjentami są osoby wytypowane z listy udostępnionej przez Fordoński MOPS. Chcielibyśmy sukcesywnie objąć wsparciem Seniorów również z innych bydgoskich osiedli. Wszystko zależy od sukcesu naszego projektu – informują organizatorzy.

Swoim występem akcję wesprze Męski Chór Szantowy. Jest to jedyny w Polsce i jeden z najlepszych na świecie chór, w swojej kategorii, amatorsko propagujący na najwyższym poziomie tradycje morskie, poprzez śpiew, muzykę i oprawę sceniczną. Wszyscy członkowie zespołu mają w jakiś sposób styczność z pracą na morzu, żeglarstwem, marynistyką. Ich występ to będzie prawdziwa gratka dla wszystkich fanów tego gatunku pieśni.

Bilet w formie cegiełki w cenie 50 zł dostępny jest w bistro „Talerz pod 11” ul. Rupniewskiego 11 lub do zamówienia pod numerem telefonu 601735560.


Powiązane treści