Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zatoka przy rondzie Jagiellonów została udostępniona do ruchu. Co się zmieniło? [ZDJĘCIA]

Dodano: 03.10.2022 | 10:20

Na zdjęciu: Zakończono prace nad zatoką autobusową przy rondzie Jagiellonów.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Zatoka na rondzie Jagiellonów przy ul. Bernardyńskiej została dziś oddana do ruchu. Przygotowywane są kolejne tego typu inwestycje w ścisłym centrum Bydgoszczy.

Prace przy rondzie Jagiellonów dobiegły końca. Konstrukcja pod zatokę autobusową została wzmocniona i ułożono na niej trwałą kamienną kostkę. Dodatkowo została podniesiona wysokość chodnika, dzięki czemu wsiadanie do autobusów ma stać się łatwiejsze.

W punktach orientacyjnych powstały elementy ryflowane, które ułatwią poruszanie się osobom niewidomym i słabowidzącym. Wymienione zostały krawężniki i nawierzchnia całego przystanku od przejścia podziemnego do ul. Stary Port. Również wiaty przystankowe zostały odmalowane. Koszt prac wyniósł 700 tys. zł. W podobnym stylu zostały przebudowane chodniki przy południowej części ul. Bernardyńskiej.

Trwają przygotowania do kolejnej inwestycji, tym razem na Placu Kościeleckich. Przetarg na przebudowę placu ma zostać powtórzony, gdyż oferty złożone w pierwszym postępowaniu były trzykrotnie wyższe od środków na zamówienie. Niedługo zostanie ogłoszony także przetarg na rewitalizację Rybiego Rynku, który ma się stać przestrzenią głównie dla pieszych. Odnowiony ma zostać również Plac Wolności. [czytaj więcej]

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments