Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zawisza wraca do Bydgoszczy. Na razie na Sielską

Dodano: 09.09.2018 | 17:07

Na zdjęciu: Zawisza w tym sezonie miał już okazję wystąpić na fordońskim obiekcie - w meczu Okręgowego Pucharu Polski pokonał zespół Kolegium Sędziów KPZPN.

Fot. ST

Piłkarze Zawiszy Bydgoszcz będą rozgrywali swoje mecze domowe w Bydgoszczy. W rundzie jesiennej wystąpią jednak na stadionie przy ulicy Sielskiej w Fordonie. Wszystko wskazuje jednak na to, że wiosną wrócą na Gdańską 163.

Jak poinformował prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego Zawisza Krzysztof Bess, pierwszy mecz „Niebiesko-Czarnych” w roli gospodarza na terenie Bydgoszczy odbędzie się już w przyszłą niedzielę, 16 września na stadionie przy ulicy Sielskiej. Rywalem będzie Flisak Złotoria.

Jest to efekt kolejnych rozmów. Nie ustajemy w staraniach by jak najszybciej to możliwe, wrócić na stadion Zawiszy przy ul. Gdańskiej 163 – przekazał Bess. Jak informowaliśmy wcześniej, podopieczni Jacka Łukomskiego powinni zacząć grać na tym obiekcie od rundy wiosennej. Na mocy porozumienia SP i CWZS piłkarze mogą jednak korzystać z kompleksu sportowego Zawiszy w celach treningowych.


CZYTAJ WIĘCEJ: Kiedy Zawisza wróci na Gdańską?


Na ulicy Sielskiej Zawisza ma rozegrać mecze ligowe ze wspomnianym wyżej Flisakiem, Pomorzaninem Serock (29/30 września), Victorią Lisewo (13/14 października) i Radzynianką Radzyń Chełmiński (27-28 października). „Niebiesko-Czarni” w tym sezonie mieli już okazję wystąpić na fordońskim obiekcie – w meczu Okręgowego Pucharu Polski pokonał zespół Kolegium Sędziów KPZPN 3:1. Stadion na Sielskiej jest szczególnym obiektem dla klubu – to na nim odbył się pierwszy mecz drużyny, powołanej do życia po upadku pierwszoligowego zespołu Radosława Osucha. 27 sierpnia 2016 roku ekipa Stowarzyszenia Piłkarskiego przegrała z Wisłą Fordon 2:1 w ramach rozgrywek B-klasy. Porażka na inaugurację nie przeszkodziła jednak w ostatecznym awansie do A-klasy.


PRZECZYTAJ REPORTAŻ Z MECZU ZAWISZA – KOLEGIUM SĘDZIÓW


W wyniku konfliktu z CWZS piłkarze Zawiszy rozgrywali swoje mecze domowe w Potulicach. Teraz, gdy SP i CWZS zawarli porozumienie, Stowarzyszenie Piłkarskie nie będzie musiało korzystać już z gościnności miejscowości w powiecie nakielskim. Prezes Bess podziękował wszystkim osobom za dwa lata współpracy. – Dziękuję Burmistrzowi Nakła Panu Sławomirowi Napierale, Wydziałowi Oświaty w Nakle, Prezesowi Klubu Dąb Potulice Panu Krzysztofowi Ksobiakowi, wszystkim mieszkańcom i społeczności Potulic za gościnę i przyjacielskie przyjęcie – zakomunikował Bess.

SP Zawisza występuje obecnie w klasie okręgowej. Po pięciu kolejkach wydaje się zdecydowanym faworytem do kolejnego z rzędu awansu do wyższej ligi. Zespół Jacka Łukomskiego zgromadził komplet punktów i jest liderem tabeli. Wczoraj Zawisza pokonał w Łochowie Sportis 3:0 – ZOBACZ ZDJĘCIA I RELACJĘ Z MECZU.