[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Zmiany na osiedlu Eskulapa. Miasto ma uwzględnć uwagi mieszkańców

Dodano: 02.12.2022 | 10:46

Na zdjęciu: W projekcie wprowadzono zmiany po uwagach mieszkańców.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Opracowywany jest nowy plan zagospodarowania przestrzennego na osiedlu Eskulapa. Jak podkreśla urząd miasta, wprowadzono zmiany po uwagach mieszkańców.

Obecnie urbaniści opracowują nowy plan zagospodarowania przestrzennego dla części osiedla Eskulapa. Dokument obejmuje tereny przy ul. Jasinieckiej i ul. Pod Skarpą. Uwzględnia on budowę nowej ulicy na przedłużeniu ul. Twardzickiego w kierunku ul. Zamczysko i budowę wschodniej obwodnicy miasta.

Projekt był już dwukrotnie konsultowany z mieszkańcami. Po zgłoszonych uwagach wprowadzono w nim zmiany. Korekty dotyczą m.in. parametrów budownictwa jednorodzinnego i rezygnacji z części dróg wewnętrznych. Plan uwzględnia też między innymi budowę wschodniej obwodnicy miasta oraz nowej ulicy zbiorczej na przedłużeniu ul. Twardzickiego w kierunku ul. Zamczysko.

Plan „Fordon: osiedle Eskulapa – Jasiniecka” do 21 grudnia 2022 roku będzie dostępny do publicznego wglądu. Dokument znajduje się w Miejskiej Pracowni Urbanistycznej przy ul. Grudziądzkiej 9-15, bud. A, III piętro, pokój 304. Dyskusja publiczna nad proponowanymi zmianami odbędzie się 6 grudnia o godz. 16:00 w siedzibie MPU. Natomiast uwagi dotyczące projektu można zgłaszać do 5 stycznia 2023 roku.

Milena Wyrąbkiewicz
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments