Bydgoszcz
31C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 31 • L 31
29C
Pon
24C
Wt
25C
Sr
23C
Czw
18C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoInwestycjeZnamy wykonawcę nowej bazy bydgoskiego LPR
lpr bydgoszcz
22.09.2019 | 16:07

Znamy wykonawcę nowej bazy bydgoskiego LPR

Na zdjęciu: Tak ma wyglądać nowa baza LPR na terenie gminy Osielsko.

Fot. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Montażowe KZ z Tarnowskich Gór wybuduje nową bazę dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy. 12 września rozstrzygnięto przetarg na realizację inwestycji, która powstanie na terenie gminy Osielsko.

Ratownicy, stacjonujący obecnie na terenie bydgoskiego lotniska, w najbliższym czasie przeniosą się do nowej siedziby. Powstanie ona na zakupionej od gminy Osielsko działce przy drodze krajowej nr 5, w obrębie Żołędowa – a dokładniej w pobliżu skrzyżowania z ulicą Krakowską i Jastrzębią, niemalże naprzeciwko hotelu i restauracji Western.

Przetarg na budowę Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną wystartował 30 kwietnia. W maju poznaliśmy oferty wykonawców – chęć realizacji inwestycji wyraziły cztery podmioty. Po kilku miesiącach LPR wyłonił zwycięzcę postępowania – okazało się nim Przedsiębiorstwo Instalacyjno Montażowe KZ z Tarnowskich Gór, które wybuduje bazę za 9,7 miliona złotych.

W skład nowego domu bydgoskich ratowników lotniczych wejdzie budynek socjalno-techniczny z hangarem dla śmigłowców, strefa startu i lądowania śmigłowca, płyta przedhangarowa wyposażona w przesuwnicę umożliwiającą przetransportowanie śmigłowców do hangaru i stacja paliw lotniczych z podziemnym zbiornikiem. Realizacja inwestycji wraz z odbiorami technicznymi ma potrwać 12 miesięcy. Inwestycja obejmie też budowę drogi dojazdowej z drogi krajowej nr 5 oraz systemu dróg wewnętrznych z miejscami parkingowymi. W związku z tym, że baza ma mieć możliwość wykonywania operacji lotniczych zarówno w dzień, jak i w nocy, zainstalowany zostanie również system świetlny podejścia do lądowania.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści