Bydgoszcz
23C
Słonecznie
59% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 24 • L 22
28C
Nd
26C
Pon
23C
Wt
24C
Sr
24C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeZobacz Młyny Rothera od środka [ZDJĘCIA]
29.04.2021 | 17:30

Zobacz Młyny Rothera od środka [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Szymon Fiałkowski

W sobotę, 1 maja otwarte zostaną tarasy i fontanny przy Młynach Rothera. W czwartek wnętrza zrewitalizowanej atrakcji Wyspy Młyńskiej został otwarte dla mediów – zobaczcie, jak wyglądają spichrze po renowacji i w trakcie adaptacji na Park Kultury!

Park Kultury będzie składał się z trzech części: ich sercem będzie Młyn Rothera, od którego odchodzą dwa skrzydła Spichrzy – Zbożowy i Mączny. Spichrz Zbożowy zostanie oddany do użytku jako pierwszy wiosną 2022 roku. – Co się w nim znajdzie? Między innymi sale szkoleń, spotkań i coworking, sale wielofunkcyjne z możliwością organizacji wydarzeń i wystaw, restauracja i pierwsza z trzech głównych wystaw „Węzły” – informuje Park Kultury. Następnie otwarty zostanie Młyn Rothera (czyli budynek centralny) – nastąpi to pod koniec 2022 roku, a jako ostatni – spichrz mączny w połowie 2023 roku.


CZYTAJ WIĘCEJ: Co znajdzie się we wnętrzach Młynów Rothera?


Już od soboty, 1 maja bydgoszczanie i turyści będą mogli natomiast skorzystać z tarasów – nowego elementu Wyspy Młyńskiej, który powstał przy okazji rewitalizacji Młynów Rothera. Są one wyposażone w podświetlane fontanny i miejsca do siedzenia. – Niecka fontanny rozpoczyna się wzdłuż schodów prowadzących na taras przy spichrzu mącznym (od strony polany na Wyspie Młyńskiej). Woda kaskadowo opadać będzie w kierunku odrestaurowanego komina. Będzie on odbijała się w tafli wody. Następnie woda spływać do niecek położonych  równolegle do spichrza zbożowego i zakończy przy wejściu do obiektu – podkreśla Urząd Miasta Bydgoszczy.

 Otwarcie tarasu to taki pozytywny akcent w pandemicznych czasach. Tak bardzo brakuje nam wszystkim nowych atrakcji, wyjścia do ludzi. Nasza przestrzeń jest duża i daje swobodę. Łatwo zachować tu dystans. Pamiętajmy o maseczkach, a relaks na tarasie będzie dla wszystkich przyjemny i bezpieczny – powiedziała Anna Triebwasser, specjalistka ds. komunikacji Młynów Rothera. Dyrektor Parku Kultury Sławomir Czarnecki zaznaczył natomiast, że udostępnienie przestrzeni przy Młynach stanowi przedsmak tego, co taras zaoferuje odwiedzającym w przyszłym sezonie. – W tym roku przyjrzymy się temu, w jaki sposób użytkownicy korzystają z tarasu, gdzie się gromadzą, jakie są ich potrzeby. Na podstawie zebranych informacji przygotujemy wytyczne do zaprojektowania docelowego zagospodarowania tarasu. Konkurs na projekt ogłosimy w tym roku – zapowiedział dyrektor.

Więcej o tarasach na Wyspie Młyńskiej i zagospodarowaniu Młynów przeczytasz w tekście: W majówkę startuje nowa atrakcja Bydgoszczy. Urząd miasta otwiera tarasy przy Młynach Rothera

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści