Bydgoszcz
7C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SSE
H 7 • L 7
7C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
13C
Sr
8C
Czw
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaDrugi dzień linii tramwajowej do Fordonu. I już zadysponowano pierwszą zmianę
tramwaj Fordon
17.01.2016 | 12:46

Drugi dzień linii tramwajowej do Fordonu. I już zadysponowano pierwszą zmianę

Drogowcy zapowiadają, że będą na bieżąco reagowali na postulaty mieszkańców związane z nową trasą.

Na zdjęciu: W sobotę linie tramwajowe do Fordonu cieszyły się olbrzymią popularnością, choć nie obyło się też bez awarii.

Fot. Leszek Grabowski

Zapadły już pierwsze decyzje po debiucie linii tramwajowej do Fordonu, co miało miejsce w sobotę. – Chcemy wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców – zapowiadają przedstawiciele Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Premierowa korekta rozkładu jazdy już została wprowadzona – tramwaj, który jako pierwszy będzie opuszczał pętlę na Łoskoniu i udawał się w kierunku centrum miasta, odjedzie o 4:20, a nie o 4:38. – Na tej decyzji zaważyły postulaty mieszkańców Fordonu, szczególnie – osiedla Nad Wisłą – wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP.

Nadal działa infolinia, dzięki której mieszkańcy mogą – codziennie od 8:00 do 20:00 – pozyskać informacje na temat nowej siatki połączeń komunikacji miejskiej – (52) 582-27-87. Opinie można też przesyłać drogą mailową na specjalnie wygenerowany adres – [email protected]

Od poniedziałku w godzinach porannych (od pierwszego kursu do godziny ósmej) i wieczornych (od 21:00 do ostatniego przejazdu) na pokładach tramwajów będzie można spotkać przedstawicieli zarządu dróg. Również do nich można kierować postulaty związane z funkcjonowaniem nowej trasy. – Będą oni także udzielali bieżących informacji związanych z między innymi najdogodniejszymi połączeniami na danym odcinku – kończy Kosiedowski.

Powiązane treści