Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 11 • L 10
10C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
11C
Sob
10C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoApel o pomoc dla 26-latka. Bydgoszczanin walczy z ciężką chorobą
Maciej Gordon - nadesłane
13.06.2019 | 19:03

Apel o pomoc dla 26-latka. Bydgoszczanin walczy z ciężką chorobą

Na zdjęciu: Maciej Gordon zmaga się z poważną chorobą.

Fot. mat. organizatorów akcji

„Tankujemy dla Macieja” – to akcja, którą organizują rodzina, koledzy z pracy i przyjaciele 26-letniego mieszkańca Fordonu, który walczy z ciężką chorobą.

W połowie maja tego roku 26-letni Maciej Gordon z Fordonu dowiedział się, że choruje na aplazję szpiku kostnego – jest to choroba, która charakteryzuje się upośledzeniem funkcji szpiku kostnego poprzez zaburzenia produkcji wszystkich rodzajów komórek krwi.

Obecnie Maciej walczy o powrót do zdrowia w jednym ze szpitali w Poznaniu. Chce jeszcze wrócić do rodzinnej Bydgoszczy. Najmniej szkodliwym sposobem, aby 26-latek powrócił do zdrowia jest przeszczep szpiku. Pojawił się jednak problem, a tym jest brak zgodności z siostrą i rodzicami. Stąd też inicjatywa akcji pod hasłem „Tankujemy dla Macieja”. Tę organizują rodzina, przyjaciele oraz współpracownicy z pracy Macieja.

18 czerwca przy sklepie Kaufland w Fordonie zaparkowany będzie Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w którym będzie można oddać próbki krwi, dzięki którym będzie można oszacować potencjalnego dawcę szpiku. Krwiobus będzie stał w godzinach 13:00 – 17:00. Okazję, by zarejestrować się w bazie dawców szpiku będzie można też wykorzystać w ostatni weekend czerwca (tj. 29-30.06) w centrach handlowych Galeria Pomorska i Zielone Arkady, gdzie swoje stanowisko będzie miało DKMS. Organizacja będzie też obecna 30 czerwca podczas „Otwieracza Lata” na Różopolu w Myślęcinku (w godz. 14:00 – 20:00) oraz w dniach 5-7 lipca, gdy zorganizowany zostanie Enea Bydgoszcz Triathlon.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści