Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wraca bilet nowego pasażera. ZDMiKP chce przekonać bydgoszczan do komunikacji

Dodano: 27.09.2023 | 10:11

Na zdjęciu: W drugiej połowie października nowi pasażerowie będą mogli kupić bilet na trzy miesiące w atrakcyjnej cenie.

Fot. Nikodem Mulczynski

Po kilku latach przerwy, drogowcy znów zdecydowali się zachęcić bydgoszczan do korzystania z komunikacji miejscem „biletem nowego pasażera”.

W latach 2015 i 2016 zarząd dróg uruchomił specjalną ofertę dla osób, które przez dwa lata nie korzystały z biletów okresowych. Za bilet na wszystkie linie płaciły one o połowę mniej niż regularni klienci komunikacji. Akcja przynosiła efekty – w 2016 roku z promocji skorzystało ponad 800 osób.

Przez kilka ostatnich lat ZDMiKP nie promował już transportu publicznego w taki sposób. Po licznych cięciach jego oferta nie jest już tak atrakcyjna jak przed siedmioma laty, ale przy Toruńskiej 174a podjęto kolejną próbę przyciągnięcia nowych pasażerów.

Dziś (27 września) bydgoscy radni przyjmą uchwałę, wedle której w okresie od 16 do 31 października mieszkańcy, którzy w tym roku lub wcale nie dokonały zakupu biletu okresowego (z wyłączeniem biletów 14-dniowych) będą mogli kupić bilet 90-dniowy imienny, zwany „biletem nowego pasażera”. Będzie on kosztował 157 złotych (normalny) bądź 78,5 złotych (ulgowy).


CZYTAJ WIĘCEJ: Nowe mosty Kazimierza Wielkiego przeszły próby obciążeniowe


Promocyjny bilet będzie obowiązywać na wszystkich liniach dziennych i nocnych w granicach I strefy biletowej. Ze względu na konieczność identyfikacji pasażerów uprawnionych do oferty, będzie on sprzedawany tylko w kasach ZDMiKP przy ul. Toruńskiej 174a. Urzędnicy liczą, że wprowadzenie „biletu nowego pasażera” zachęci bydgoszczan do jazdy tramwajami bądź autobusami i wygeneruje wpływ ze sprzedaży na poziomie 20 tysięcy złotych.

Obecnie najbardziej korzystną ofertę biletową – poza osobami zwolnionymi z opłat – mają uczniowie. Za przejazd bydgoską komunikacją płacą tylko 10 złotych miesięcznie lub 100 złotych rocznie. Z programu korzystają nie tylko młodzi mieszkańcy Bydgoszczy, ale m.in. gminy Dobrcz, Osielsko czy Białe Błota. – Do 20 września sprzedaliśmy 6122 sztuki biletów za 10 złotych i prawie 6 tysięcy sztuk rocznych za 100 złotych, zatem tylko przez trzy tygodnie września sprzedanych zostało więc ponad 12 tysięcy biletów uczniowskich – dodaje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy ZDMiKP.

Drogowcy na razie nie planują natomiast wynagrodzić pasażerów, którzy regularnie kupują bilety okresowe. Tysiące bydgoszczan i mieszkańców okolicznych gmin co miesiąc kupuje „sieciówki” za 108 bądź 54 złote – czas, by i oni zostali docenieni przez zarząd dróg,

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bydgoszczanin
Bydgoszczanin
8 miesięcy temu

Dzięki wodociągom i co którymś jeżdżącym autobusie ( brak kierowców ) to jak najdalej od naszej komunikacji. Rower i własne nogi to jedyne chyba wyjście.

Rysio
Rysio
8 miesięcy temu

Dokładnie ostatnio 2 autobusy linii 54 nie dojechały a 3 był taki napchany ze sardynki w puszce mają więcej miejsca

Olek
Olek
8 miesięcy temu

Stan bydgoskiej komunikacji jest tak idealny, że obawiam się o pracowników tego jedynego punktu obsługi przy Toruńskiej 174. Mam obawy czy chętnych, przyszłych pasażerów nie będzie tak wielu, że zdmikp będzie muszony ogłosić przetarg na dodatkową ochronę.

mieszkaniec
mieszkaniec
8 miesięcy temu

Skoro ZDMiKP nie ma nic sobie do zarzucenia ( dziennie wypada około 15 autobusów ) to niech publikują te informacje do wiadomości publicznej a nie udają że wszystko ok bo coraz więcej ludzi przesiada się do samochodów prywatnych.

Cendre
Cendre
8 miesięcy temu

Taaa, ale się napisało. Oj, jak cudownie nad Brdą. Tylko jak przekonać do KP skoro na 5 na 5 albo 6 kursów na 1h zasowa 1 słownie „jeden” nowy skład. Nie lepiej jest na pozostałych liniach do Fordonu.
Pozdrawiam z Fordonu ZDMiKP czyli zarząd dziadostwa miejskiej komunikacji publicznej.

Katecat
Katecat
8 miesięcy temu

Ci nowi pasażerowie zrezygnują po pierwszym miesiącu, kiedy zobaczą ile kursów dziennie wypada. 54 ma tylko 4 kursy na godzinę w dniu powszednim i 2 w niedzielę i święta, jest to jedyna linia jaką można dojechać na Jachcice i Piaski , a jeszcze się zdarza że wypada 1 lub 2 i czeka się godzinę a potem jedzie w ścisku bo tę linię obsługują tylko krótkie autobusy. Teraz jest ciepło i dużo ludzi jeździ rowerem lub hulajnogą, nie wyobrażam sobie co będzie zimą.

Adam
Adam
8 miesięcy temu

Pięknie to wygląda jak w każdej reklamie- dużo szumu,a mało zysku. Najpierw należy usprawnić komunikację: punktualność dosyępność, skomunokowanoe i zapowiedzi w pojazdsch.

Rafa
Rafa
8 miesięcy temu

Kupujcie bilety, autobus i tak nie przyjedzie.

Agnieszka
Agnieszka
8 miesięcy temu

Masakra
Codziennie problem z linią 54….79…niedosyc ,że 54 to jedyne połączenie na Jachcice to ciągle wypada któryś…a jak już przyjedzie jest tak napchany ,że nie ma gdzie wsiąść…ręce opadają