[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Biurowiec IPN przy Grudziądzkiej będzie skończony przed terminem [ZDJĘCIA]

Dodano: 05.09.2019 | 19:04

Na zdjęciu: Tak na dziś prezentuje się nowy budynek biurowy w centrum miasta.

Fot. Szymon Fiałkowski

W czwartek, 5 września wmurowano kamień węgielny i akt erekcyjny na budowie nowej siedziby bydgoskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Jak zapewnia wykonawca inwestycji – firma Alstal – gmach powstanie szybciej niż zakłada harmonogram.

Za projekt nowej siedziby bydgoskiego oddziału Instytutu odpowiada Łukasz Podczaszy. Jego Podczaszy Pracownia Architektury jest autorem wizji budynku Urzędu Dozoru Technicznego przy ulicy Kamiennej. MetropoliaBydgoska.PL jako pierwsza ujawniła wizualizacje nowego obiektu. Budowę prowadzi firma Alstal – odpowiedzialna także za realizacje Nowej Astorii. Rozpoczęła się ona na przełomie 2018 i 2019 roku.

Biurowiec IPN przy Grudziądzkiej będzie skończony przed terminem [ZDJĘCIA]

Zobacz również:

Wizualizacje nowego gmachu IPN w Bydgoszczy

Jak przypomnieli uczestnicy uroczystości, nowy gmach IPN powstaje na dawnej działce miejskiej, przekazanej Skarbowi Państwa w zamian za grunty przy ul. Mariana Rejewskiego i Traktorzystów. Wejdą one w skład przyszłego Parku Akademickiego. Trzy lata temu otrzymaliśmy działkę, która pozwala na ustabilizowanie sytuacji naszej delegatury – wyjaśnił Jan Baster, zastępca prezesa IPN.

Prezes zarządu Alstalu Jarosław Szczupak zadeklarował, że inwestycja zostanie zakończona przed terminem. – Obiekt zostanie wykonany z najlepszej jakości materiałów. Termin umowny opiewa na połowę 2021, ale będzie gotowy około sześciu miesięcy wcześniej. W dzisiejszych realiach budownictwa jest to rzecz wyjątkowa. Jest to możliwe dzięki temu, że inwestycja została znakomicie przygotowana i zaprojektowana – dodał Szczupak.

Nowa siedziba IPN będzie miała dwa piętra. Na parterze zlokalizowano hol wejściowy, foyer, salę konferencyjną oraz pomieszczenia pomocnicze – szatnie, zaplecze sali konferencyjnej, zespół sanitariatów oraz pomieszczenia ochrony. W pozostałej części parteru zaprojektowano pomieszczenia biurowe. Na pierwszym piętrze będą znajdować się archiwa główne oraz pomieszczenia związane z czasową obróbką dokumentów. Na drugim piętrze zlokalizowano salę narad, pomieszczenia sanitarne, socjalne, techniczne i porządkowe. Komunikacja w budynku będzie odbywać się za pośrednictwem dwóch klatek schodowych. Łączny koszt inwestycji to ponad 37 milionów złotych.

Warto dodać, że w pobliżu nowej siedziby IPN planowana jest budowa nowego parkingu wielopoziomowego przy budynkach urzędu miasta. Przetarg na zaprojektowanie i budowę obiektu wygrała firma Budimex.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments