Bydgoszcz
6C
Opady
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 7 • L 6
8C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
11C
Wt
10C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBoniek potwierdza: Mecze mistrzostw świata U-20 odbędą się w Bydgoszczy
19.03.2018 | 13:24

Boniek potwierdza: Mecze mistrzostw świata U-20 odbędą się w Bydgoszczy

Młode gwiazdy piłki nożnej ponownie zawitają do Bydgoszczy.

Na zdjęciu: W ubiegłym roku na stadionie Zawiszy odbyły się trzy mecze w ramach mistrzostw europy w piłce nożnej do lat 21.

Fot. archwium

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek potwierdził, że Bydgoszcz będzie jednym z miast-organizatorów przyszłorocznych mistrzostw świata do lat 20 w piłce nożnej.

W piątek komitet wykonawczy FIFA przyznał Polsce prawo organizacji kolejnego międzynarodowego turnieju piłkarskiego – w ubiegłym roku gościła ona Młodzieżowe Mistrzostwa Europy do lat 21. W 2019 roku na terenie naszego kraju odbędą się mistrzostwa świata U-20. Jednym z miast, w którym zostaną rozegrane mecze, będzie Bydgoszcz. Na stadionie Zawiszy odbyły się trzy spotkania grupy B – największym zainteresowaniem cieszył się pojedynek Hiszpanii z Serbią, który przyciągnął na trybuny 12 tysięcy kibiców.

Listę miast-organizatorów przyszłorocznych mistrzostw podał dziś Zbigniew Boniek. Na dzisiejszej konferencji prasowej prezes PZPN powiedział, że turniej na pewno odbędzie się w Bydgoszczy oraz Łodzi, Lublinie, Tychach, Lubinie i Gdyni.

Boniek potwierdził też wcześniejsze informacje, podawane przez dziennikarzy (m. in. Mateusza Borka z Polsatu czy Piotra Wołosika z Przeglądu Sportowego), że PZPN zaproponował FIFA zorganizowanie turnieju w 12, a nie jak wcześniej podawano – jedynie w sześciu miastach. Ma to ułatwić organizacje spotkań w fazie grupowej. Koncepcja PZPN zakłada rozgrywanie meczów w miastach-satelitach, położonych stosunkowo blisko głównych ośrodków. Według Borka, takim ośrodkiem dla Bydgoszczy ma być Włocławek.


Powiązane treści