[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Bunt załogi MZK. Wójt Białych Błot chce przywrócenia kursów na liniach międzygminnych

Dodano: 28.06.2022 | 20:55

Na zdjęciu: W wyniku trwającego od piątku buntu załogi MZK, zawieszone jest kursowanie autobusowych linii międzygminnych.

Fot. Archiwum

Wójt gminy Białe Błota Dariusz Fundator chce przywrócenia kursowania czterech linii międzygminnych na trasie Bydgoszcz – Białe Błota.

Informację o takim wniosku ze strony wójta przekazano na oficjalnej stronie gminy. Jak czytamy, wójt Fundator wystąpił z wnioskiem do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, w którym domaga się przywrócenia kursowania czterech linii międzygminnych kursujących na trasie z Bydgoszczy do gminy Białe Błota. Chodzi o autobusy linii 90 (Garbary – Łochowice), 91 (Błonie – Przyłęki), 92 (Błonie – Drzewce/ Łochowo) i 96 (Błonie – Ciele). – Jeśli w trakcie trwającego strajku przywrócenie kursów nie jest możliwe, oczekuje od organizatora transportu zapewnienia kursów, które zagwarantują mieszkańcom dojazd i powrót z pracy – czytamy w dalszej części oświadczenia, w którym doprecyzowano, że chodziłoby o kursy w godzinach 6:00 – 8:00, 14:00 – 17:00 i 22:00 – 23:00.

Z treści oświadczenia na stronie białobłockiego urzędu czytamy, że rozpoczęty w miniony piątek (24 czerwca) o świcie strajk załogi MZK Bydgoszcz sparaliżował zarówno komunikację w mieście, jak i na trasach międzygminnych. – Stało się to z dnia na dzień, bez możliwości jakiejkolwiek reakcji ze strony samorządu gminy – sprecyzowano. Dalej dowiadujemy się, że wójt występuje w tej sprawie w imieniu mieszkańców gminy Białe Błota, którzy oczekują niezwłocznego przywrócenia połączeń. – Tymczasem od piątku, 24 czerwca osoby, które nie dysponują własnym autem, pozbawione są możliwości dojazdu do pracy, na zakupy czy w wielu innych sprawach – informują urzędnicy.

Cytowany przez Express Bydgoski rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński przyznaje, że obecnie drogowcy nie są w stanie wygospodarować dodatkowych tras. – Możemy dysponować tym, co obecnie posiadamy na stanie. Mamy drugiego operatora, Irex-Trans, który jeździ i obsługuje poszczególne trasy wszystkim, co ma. Dodatkowych tras nie jesteśmy w stanie zagospodarować – przyznaje.

Białobłoccy urzędnicy przypominają, że wprowadzone doraźne rozwiązania w granicach miasta, nie rozwiązują jednak problemu sparaliżowanych linii międzygminnych, co w konsekwencji wykluczyło komunikacyjnie znaczną część mieszkańców Gminy  Białe Błota. W podobnej sytuacji są także m.in. mieszkańcy Osielska, Niemcza czy Dobrcza, ale także części Bydgoszczy, jak np. osiedla Zawisza, wyłączone z obsługi komunikacyjnej są również Port Lotniczy czy Podkowa i Myślęcinek.

Temat sytuacji komunikacyjnej ma pojawić się w środę (29 czerwca) na sesji bydgoskiej Rady Miasta. Przedstawiciele MZK przekazali, że zawnioskowali o dopisanie tego punktu do porządku obrad.

Bunt załogi MZK. Wójt Białych Błot chce przywrócenia kursów na liniach międzygminnych
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bydgoszczanka
Bydgoszczanka
4 miesięcy temu

Żenada ten cal strajk nie podpieram jak i wielu moich znajomych wiadomo w necie tylko słodzące komentarze. Zapłaciłam z kartę o chce z niej skorzystac. Mam nadzieje ze ani złotówki za dni strajku nie dostaną!

kasjer
kasjer
4 miesięcy temu

Niech Pani się martwi żeby nie zmienili pracodawcy bo u bram stoją prywatni przewoźnicy którzy przyjmą każdą ilość kierowców w transporcie międzynarodowym. Komunikacja miejska może już nie wrócić do takiego kształtu jak wcześniej.

Miroslaw
Miroslaw
4 miesięcy temu

Wójt Fundator żąda komunikacji miejskiej a nie potrafi mieszkańcom Ciela zapewnić sieci wodociągowej kup działkę ,wybuduj dom ,ale nie licz na to że będziesz miał wodę chyba że sam za wszystko zapłacisz

Kolanek Słaby-szlabanek
Kolanek Słaby-szlabanek
4 miesięcy temu

Fundator! Ja też dużo chce, ale po owocach ich poznacie – działaj, organizuj! Chęciami jest piekło wybrukowane!