Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeBydgoska Aleja Autografów. VIP-y na Długiej [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]
16.10.2020 | 07:59

Bydgoska Aleja Autografów. VIP-y na Długiej [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Archiwum VIP-a

Przez kilkadziesiąt lat dokumentowałem towarzyskie życie miasta. Uzbierało się tego przeszło 100 tysięcy fotek. Z braku miejsca na łamach VIP-a w wersji gazetowej, wiele z nich utknęło w moim archiwum. Pomyślałem więc, że postaram się je udostępnić. Znacznej ich części nigdy nie publikowałem i tym samym przypomnę wiele imprez. A przy okazji każdy, kto się znajdzie na moich fotografiach, będzie mógł swobodnie je ściągnąć do swojego rodzinnego albumu.

Pierwsze autografy na ul. Długiej odsłonięte zostały w 2007, a ich laureatami zostali Irena Szewińska, Rafał Blechacz, Zbigniew Boniek, Jerzy Hoffman i Adam Sowa. Od tego czasu pojawiły się na niej 43 autografy, a okolicznościowe podpisy osób niezmiennie odwzorowuje artysta rzeźbiarz Michał Kubiak. Wiele lat dokumentowałem nie tylko uroczystość na ul. Długiej, ale również należący już do tradycji obiad wydawany przez Prezydenta Miasta w restauracji „Weranda” w Hotelu Bohema. Uczestniczą w nim laureaci z najbliższą rodziną oraz członkowie kapituły.

Już niebawem uroczyście poznamy nowych nagrodzonych, więc na załączonych zdjęciach prezentuję między innymi uhonorowanych na przestrzeni kilku ostatnich lat: śp. Jana Kulczyka, Zygfryda Żurawskiego, Eleonorę Harendarską, Michała Winiarskiego, Zbigniewa Pawłowicza, Tomasza Zaboklickiego, braci Marka i Tomasza Sekielskich, Antoniego Tokarczuka, Jana Rulewskiego, Macieja Figasa, Pawła Łysaka, prof. Zbigniewa Włodarczyka, śp. Jerzego Riegla, prof. Wojciech Zegarskiego, Magdalenę Fularczyk-Kozłowską i Natalię Madaj.

Bydgoska Aleja Autografów. VIP-y na Długiej [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments