Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
47% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 21 • L 20
22C
Wt
22C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
23C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoskie chodniki do remontu. ZDMiKP przedstawił listę inwestycji na 2021 rok
30.03.2021 | 10:21

Bydgoskie chodniki do remontu. ZDMiKP przedstawił listę inwestycji na 2021 rok

Na zdjęciu: Przebudowa chodników w 22 miejscach na terenie Bydgoszczy ma zakończyć się jesienią.

Fot. Szymon Fiałkowski

Bydgoscy drogowcy ogłosili przetarg na budowę i remonty chodników na terenie miasta. W tym roku inwestycje poprawiające komfort pieszych są planowane w 22 lokalizacjach. 

W ogłoszonym 29 marca postępowaniu Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej szuka wykonawcy modernizacji ciągów pieszych w 22 miejscach. W centrum miasta drogowcy zlecą przebudowę chodnika przy Śniadeckich (odcinek Gdańska – Pomorska), Królowej Jadwigi (od Dworcowej w kierunku mostu) schodów przy ulicy Pod Blankami, Bernardyńskiej (w rejonie zatoki autobusowej), a także kontynuacje robót przy ulicy Warmińskiego i Pomorskiej.

W Fordonie ZDMiKP planuje dalszą budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Andersa, remont chodnika w rejonie skrzyżowania Bartłomieja z Bydgoszczy i Jana Teski, a także chodnika prowadzącego na przejście przez Fordońską w rejonie skrzyżowania z Brzechwy. Przebudowane zostaną też (odcinkowo) chodniki przy ulicy Fieldorfa-Nila.

Chodnikowe inwestycje obejmą także Szwederowo. Na ten rok drogowcy zaplanowali je przy ulicach: Skorupki, Kossaka (kontynuacja robót), Jesionowej przy kościele i Leszczyńskiego. Przebudowane zostaną też chodniki przy Powstańców Wielkopolskich, Korczaka (Błonie) Skośnej (Osowa Góra), Czerkaskiej, Jodłowej i Świerkowej (Leśne) oraz przy Toruńskiej.

Przetarg trwa do połowy kwietnia. – Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie zobowiązany zabezpieczyć w trakcie robót ciągłość ruchu pieszego i kołowego na remontowanych odcinkach. Prace zakończą się jesienią – informuje Tomasz Okoński, rzecznik prasowy zarządu dróg. Warto dodać, że zamówienie na remont chodników obejmuje też prawo opcji (w jej ramach wyznaczono remonty m.in. przy Wolnej, Modrzewiowej czy Bocianowo).

Drogowcy informują, że zlecą też remonty chodników zgłoszone przez mieszkańców w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego m.in. wzdłuż ulic Kanałowej i Nowogrodzkiej na Okolu, przy ulicy Świetlicowej 8 w Łęgnowie. W ramach BBO przeprowadzona zostanie także rewitalizacja trasy pieszo-rowerowej w Jarze Czynu Społecznego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zenek
Zenek
4 miesięcy temu

O remoncie ciągu pieszo-rowerowego na ul. Pelplińskiej (od pętli autobusowej do ul. Derdowskiego) zapomnieli – większość betonowych płyt chodnikowych w tym miejscu uległo znacznej korozji? Rudy tylko potrafi rzucać słowa na wiatr, bądź jego podwładni w drogowni mają je wybitnie głęboko i robią co chcą, więc jak taka osoba może pełnić funkcję kontrolną nad tą gawiedzią leśnych dziadów od kręcenia lodów?

Franciszek
Franciszek
4 miesięcy temu

Chodniki na Szwederowie są wymieniane już trzeci rok. Może Ul. SKORUPKI sie doczeka? Do trzech razy sztuka zobaczymy)

peny
peny
4 miesięcy temu

Chodniki w Bydgoszczy nie są dla pieszych tylko dla samochodów! Najgorsze pod tym względem miasto w Polsce. Taaa i zróbcie nowe, wywalcie dużo kasiory będą mieć nowe chodniki do rozjeżdżania i rozwalania! Straż Miejska i Policja NIC z taką sytuacją nie robi. W Bydgoszczy chodnikowe „róbta co chceta”!DNO!

Powiązane treści