Bydgoszcz
11C
Opady
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 11 • L 10
11C
Sr
10C
Czw
8C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaBydgoszcz coraz popularniejsza wśród turystów. Miasto wysoko w rankingu TripAdvisor
Miłosz Krupa
24.06.2019 | 12:18

Bydgoszcz coraz popularniejsza wśród turystów. Miasto wysoko w rankingu TripAdvisor

Do Bydgoszczy przybywa coraz więcej turystów. Nie można się temu dziwić, gdyż gród nad Brdą zmienia się z roku na rok

Na zdjęciu: Wenecja Bydgoska jest jednym z popularniejszych miejsc wśród turystów.

Fot. Miłosz Krupa

Na przestrzeni lat Bydgoszcz zmieniła się diametralnie. Odremontowane kamienice, upiększone centrum czy odnowiona Wyspa Młyńska zachęcają coraz to więcej turystów do przyjazdu. I to nie tylko z Polski, ale także z innych krajów, np.: Niemiec. Od 2015 roku wielkość bydgoskiej turystyki nieustannie rośnie o kilka procent rocznie, zwiększając nie tylko tłumy na ulicach, ale także dochód mieszkańców oraz samego miasta.

Na podstawie ocen użytkowników Trip Advisor, Bydgoszcz uzyskała 8. lokatę wśród najciekawszych celów do podróży w Polsce. W rankingu dziesięciu najlepszych destynacji w Polsce miasto przegoniło między innymi Toruń i Łódź. To bardzo wysokie miejsce, w szczególności, że gród nad Brdą konkurował z takimi tytanami turystyki jak Kraków czy Gdańsk, które zajęły odpowiednio 1. oraz 3. pozycję, natomiast podium uzupełniła Warszawa.

Opierając się o dane Głównego Urzędu Statystycznego, liczba turystów w Bydgoszczy wzrasta z roku na rok. Dobrze oddającą ten fakt zmienną, jest ciągle rosnąca sprzedaż miejsc noclegowych w Bydgoszczy. W 2016 sprzedano aż o 9,2% noclegów więcej względem roku poprzedniego, natomiast w 2017 bydgoskie hotele, motele i inne noclegownie zwiększyły zyski z wynajmowania pokojów o 4,3%. Przełożyło się to na szacunkowy ruch turystyczny, który – według danych urzędu miasta – osiągnął w 2016 roku 459 tys. osób, natomiast w 2017 – 476 tys. turystów. Poza stałymi atrakcjami turystycznymi, ważnym czynnikiem przyciągającym turystów jest również organizacja różnorodnych przedsięwzięć takich jak chociażby mistrzostwa świata U-20 w piłce nożnej czy najróżniejsze festiwale, jak odbywający się w ubiegły weekend Ster na Bydgoszcz.

Kluczowym elementem wysokiej oceny Bydgoszczy jest niewątpliwie ciągła renowacja wielu charakterystycznych i ważnych dla miasta miejsc, takich jak chociażby wspomniane wcześniej Wyspa Młyńska czy wciąż piękniejąca ulica Gdańska. Turyści mogą znaleźć coś dla siebie – pocieszyć oko Wenecją Bydgoską, pójść do znamienitej Opery Novy czy usiąść na bulwarach otaczających Brdę. Myślęcinek oraz ogromne tereny zalesione umożliwiają podróżnikom aktywne spędzanie wolnego czasu w mieście oraz w jego pobliżu.

Najnowszym przykładem zmian w Bydgoszczy jest remont Starego Rynku, który przeszedł niedawno gruntowną rewitalizację wycenioną na 14,3 mln złotych. Co prawda, spotkał się z różnorodnymi opiniami [czytaj więcej], jednakże nikt nie neguje faktu, że zmiany na głównym placu miasta były potrzebne. Trzeba jednakże pamiętać, że miasto wciąż wymaga wielu modernizacji, które nie tylko poprawią jego stan wizualny, ale także będą mogły służyć mieszkańcom przez wiele lat.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ImieM&M Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
M&M
Gość
M&M

Wszystko prawda ale co do jednego, to woła o pomstę. Chodzi mianowicie o płynność ruchu po bydgoskich ulicach. Przecież to jakaś masakra jest. Ulica Fordońska ma po dwa pasy w każdą stronę, a nie sposób przejechać tamtędy w przyzwoitym czasie, a zaznaczam, że nie odbywają się tam żadne remonty dróg. Co dopiero w miejscach, gdzie takowe są prowadzone? Dlaczego nikt nie pomyśli o rozbudowie tej arterii? Oczywiście podałem tylko jeden z wielu przykładów takiej mordęgi dla kierowców.

Imie
Gość
Imie

Z drogami racja. Na kamiennej , masa miejsca, z lewej jak i z prawej . Tramwaje kulawe potrzebne.

Powiązane treści