Bydgoszcz
-8C
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H -8 • L -9
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoszczanie wyłudzali kredyty. Pomagał im pracownik banku
policja Bydgoszcz
16.03.2019 | 08:24

Bydgoszczanie wyłudzali kredyty. Pomagał im pracownik banku

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne.

Fot. Łukasz Plewnia/Flickr/CC-SA 2.0

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji zatrzymali czterech mężczyzn, którzy uzyskiwali kredyty na podstawie fałszywych dokumentów. Wśród nich znalazł się pracownik jednego z banków w Bydgoszczy.

Według ustaleń funkcjonariuszy, osoby ubiegające się o kredyty przedkładały dokumenty poświadczające nieprawdę w zaświadczeniu o zatrudnieniu i wynagrodzeniu. Na tej podstawie udało im się uzyskać przynajmniej dwa kredyty. Okazało się również, że w kilku przypadkach bank odmówił im jego udzielenia, co i tak wiąże się z zarzutem usiłowania oszustwa. Wstępnie straty banku oszacowano na 80 tysięcy złotych.

Do sprawy zatrzymano czterech mężczyzn, wśród których był także pracownik banku, znajdującego się w centrum Bydgoszczy. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu w celu dokonania oszustwa kredytowego przy wykorzystaniu zaświadczeń poświadczających nieprawdę o zatrudnieniu i wynagrodzeniu. Na wniosek policjantów i prokuratora z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ sąd aresztował trzech podejrzanych na 2 miesiące.

Jak podkreśla Komenda Wojewódzka Policji, sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

CZYTAJ TEŻ: Kredyty konsolidacyjne dla zadłużonych – pozbądź się obciążeń finansowych

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści