Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 13 • L 11
13C
Pt
11C
Sob
11C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaChodniki w Fordonie do remontu. Gdzie planowane są prace?
akademicka bydgoszcz
25.04.2021 | 13:09

Chodniki w Fordonie do remontu. Gdzie planowane są prace?

Na zdjęciu: W wakacje lub jesienią ZDMiKP zleci remont fragmentu ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Akademickiej.

Fot. BB

W tym roku Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej planuje budowę i modernizacje kilku odcinków chodników w Fordonie. Prace planowane są m.in. na osiedlu Przylesie czy przy ulicy Andersa. 

Pod koniec marca drogowcy ogłosili przetarg na roboty budowlane i podali listę chodników, które zostaną wybudowane bądź wyremontowane w najbliższych miesiącach. Wśród 22 lokalizacji znalazły się również te na terenie Fordonu: ZDMiKP przewiduje remont chodnika w rejonie skrzyżowania Bartłomieja z Bydgoszczy i Jana Teski na osiedlu Przylesie, chodnika prowadzącego na przejście przez Fordońską w rejonie skrzyżowania z Brzechwy oraz uszkodzonych fragmentów ciągów pieszych przy ulicy Fieldorfa-Nila, przechodzącej przez Przylesie i Bohaterów.


CZYTAJ TAKŻE: Czas zmian w Starym Fordonie. Trwa przebudowa dróg i nabrzeża Wisły [ZDJĘCIA]


Zarząd dróg planuje także kontynuacje budowy ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż odcinka ulicy Andersa, powstałego przy okazji budowy linii tramwajowej do Fordonu. Jesienią 2020 roku na zlecenie ZDMiKP wykonano I etap inwestycji: od skrzyżowania z ulicą Gieryna do kompleksu budynków mieszkalnych For You. W tym roku prace obejmą natomiast fragment od For You do skrzyżowania z ulicą Geodetów. Problemem pozostanie natomiast brak odcinków chodników przy wymienionych wyżej ulicach: zarówno na Geodetów (od Bora-Komorowskiego do Wyzwolenia), jak i Gieryna (po północnej stronie od bloków) brakuje ciągów pieszych. Drogowcy na razie jednak nie mają w planach ich budowy, mimo zgłaszania potrzeb przez mieszkańców, jak i stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych.

W minionym tygodniu drogowcy otworzyli oferty w przetargu na wykonanie prac remontowych. Spośród czterech podmiotów, które wystartowały w postępowaniu najniższą ofertę przedstawiła PROJBUD Drogownictwo. Warto dodać, że zamówienie na remont chodników obejmuje też prawo opcji (w jej ramach wyznaczono remonty m.in. przy ulicy Wolnej).


CZYTAJ WIĘCEJ: Bydgoskie chodniki do remontu. Lista inwestycji na rok 2021


W 2021 roku nową nawierzchnię ma zyskać także fragment ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż ulicy Akademickiej, pomiędzy Igrzyskową a Rupniewskiego. Odcinek ten nie został przebudowany w ramach budowy linii tramwajowej, lecz prace budowlane w wielu miejscach naruszyły jego nawierzchnie. Stanem leciwego ciągu zainteresowali się mieszkańcy, którzy w ubiegłym roku skierowali do ZDMiKP apel o jego remont. Drogowcy pozytywnie odnieśli się do prośby i zapowiedzieli, że wpiszą zadanie do swojego planu na 2021 roku. – Remont na Akademickiej jest faktycznie planowany, ale dopiero w drugiej połowie roku: w wakacje lub jesienią – podkreśla rzecznik prasowy ZDMiKP Tomasz Okoński.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści