Bydgoszcz
10C
Opady
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 10 • L 10
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
10C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoEdukacjaCo z nową szkołą i przychodnią w Niemczu? Znamy odpowiedź wójta
Osielsko urząd gminy
26.09.2019 | 09:58

Co z nową szkołą i przychodnią w Niemczu? Znamy odpowiedź wójta

Na zdjęciu: Radni gminy zwrócili się do wójta Sypniewskiego z pytaniem o sprawy dotyczące inwestycji w Niemczu.

Fot. SG

Radni gminy Osielsko w ostatnim czasie skierowali do wójta Wojciecha Sypniewskiego interpelacje dotyczące szkoły podstawowej w Niemczu oraz utworzenia w tej miejscowości przychodni. Jak do tych próśb odniósł się włodarz gminy?

Proszę o przedstawienie radzie gminy koncepcji utworzenia w Niemczu przychodni – zaapelowała do wójta w interpelacji z 9 września radna Beata Polasik. Jak uzasadniła, Niemcz charakteryzuje się największą dynamiką wzrostu mieszkańców w całej gminie – na przełomie dekady liczba ta wzrosła czterokrotnie, dlatego jej zdaniem konieczne jest podjęcie działań na rzecz uruchomienia placówki. W krótkiej odpowiedzi na wniosek radnej wójt stwierdził, że kwestia utworzenia filii przychodni w Niemczu będzie przedmiotem dyskusji na najbliższym posiedzeniu Rady Społecznej Gminnej Przychodni w Osielsku.

Polasik – wraz z Krystyną Lachowską i Andrzejem Różańskim – złożyła także interpelacje w sprawie budowy nowej szkoły w Niemczu. Podobnie jak w przypadku przychodni, radni wskazywali na dynamiczny wzrost ludności sołectwa oraz przepełnienie istniejącej placówki oświatowej. – Prosimy o konkretną informację, z podaniem wiążących terminów o podjętych przedsięwzięciach w wyżej wywołanym temacie – zaapelowali radni.

W odpowiedzi wójt Sypniewski przypomniał, że gmina wybrała wykonawcę koncepcji oraz dokumentacji projektowej nowego budynku szkoły. Zostało nim Biuro Projektowe i Nadzór Budowlany Marcin Bartoś. Stworzenie koncepcji wyceniono na 98 tysięcy złotych. – Koncepcja została przekazana, jest analizowana i zostanie państwu przedstawiona – oznajmił radnym wójt. Zakończenie prac projektowych ma nastąpić do 11 grudnia 2020 roku – Sypniewski podkreślił, że ogłoszenie przetargu i rozpoczęcie prac budowlanych jest możliwe w 2021 roku.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści