[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

W Osielsku trwają inwestycje. Jak wyglądają ich postępy?

Dodano: 13.09.2019 | 13:03

Na zdjęciu: W Osielsku prowadzone są przebudowy kilku ulic.

Fot. Urząd Gminy Osielsko/archiwum

Na ostatniej sesji rady gminy wójt Osielska Wojciech Sypniewski przedstawił radnym informacje o postępach inwestycji.

Tradycyjnym elementem sprawozdania wójta z pracy w okresie międzysesyjnym jest informacja o przebiegu planowanych i realizowanych inwestycji na terenie gminy. Podczas wtorkowej sesji Wojciech Sypniewski poinformował radnych m.in. o rozstrzygnięciach przetargów. Podczas wakacji udało się wybrać wykonawców dokumentacji projektowej budowy szkoły w Niemczu – prace pochłoną 98 tysięcy złotych. – Termin dostarczenia wstępnej koncepcji to 50 dni – podał wójt. Wybrano też wykonawców budowy ulicy Topolowej w Maksymilianowie i ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Botanicznej w Osielsku. Ponadto, bydgoska firma Betpol została wykonawcą przebudowy ulicy Koperkowej w Osielsku. Prace są prowadzone w trybie zaprojektuj i wybuduj i będą kosztowały gminę 1,115 miliona złotych.

Sypniewski podał też informacje o zaawansowaniu trwających już prac drogowych. Najpierw opowiedział o postępach robót przy budowie ulicy Kąty i Długiej, które są wykonywane przez spółkę Betpol. Wartość tej inwestycji to 3,6 miliona złotych. – 3 czerwca przekazaliśmy plac budowy. Podbudowa, obrzeża, krawężniki praktycznie są gotowe w 80%. Przebudowano też przepust przy drodze nr 5, z którym było trochę kłopotów. W toku jest przebudowa sieci energetycznej. Termin zakończenia zadania to 15 listopada – powiedział wójt.

Potem Sypniewski podał wieści dotyczące pozostałych zamierzeń. Jeżeli chodzi o ulicę Bukową w Maksymilianowie, to roboty drogowe zostały odebrane 21 sierpnia. Wójt dodał, że podczas odbioru nie obyło się bez wskazania usterek do poprawki – wykonawca zobowiązał się jednak do ich usunięcia. Podobna sytuacja miała miejsce na ulicach Rokitnika i Czeremchy – zaobserwowane uwagi nie mają jednak wpływu na eksploatację wykonanych dróg.

Latem wybudowano też zatoki dla autobusów przy ulicy Jana Pawła II w Osielsku. Firma Inwestbud, która wykonała je za 350 tysięcy złotych, nie ustrzegła się jednak błędów. – Musieliśmy naliczyć kary umowne za odstępstwa od technologii. Chodzi o wykonanie fug z materiałów o niższych parametrach – stwierdził Sypniewski. Ponadto podał także wieści o jednej z najważniejszych inwestycji, toczącej się obecnie na terenie gminy, czyli przebudowie ulicy Karpackiej w Niwach – termin umowny zakończenia prac to 15 października. – On nie jest zagrożony. Zaawansowanie robót jest bardzo duże – podkreślił.

Wójt poinformował także o pracach przy przebudowie boiska przy ulicy Wierzbowej w Osielsku. Są one prowadzone przez konsorcjum firm z Warszawy: Anaida i Iwobud. Jak powiedział wójt, roboty są dość zaawansowane i w jego ocenie wójta zakończą się przed terminem, określonym na koniec listopada. 

W Osielsku trwają inwestycje. Jak wyglądają ich postępy?
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
Janusz
3 lat temu

Nie ma to jak zrobić plac zabaw na zimę