Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
6C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaCzas na testy torowiska tramwajowego do Fordonu. Wiemy, kiedy się rozpoczną
Swing PESA Bydgoszcz
11.11.2015 | 03:06

Czas na testy torowiska tramwajowego do Fordonu. Wiemy, kiedy się rozpoczną

Do uruchomienia połączenia tramwajowego do największej bydgoskiej dzielnicy pozostało tylko 50 dni.

Na zdjęciu: Na liniach tramwajowych docierających do Fordonu pojawi się dwanaście nowych swingów wyprodukowanych przez Pesę.

Fot. Eryk Dominiczak

Budowa linii tramwajowej do Fordonu wkracza w decydującą fazę. Jednym z jej elementów są testy nowo wybudowanego torowiska.

Od ich rozpoczęcia dzielą nas już jedynie godziny, bowiem początek weryfikacji torów zaplanowano na czwartkowy wieczór. Wówczas na nowej, 10-kilometrowej trasie łączącej pętlę przy ulicy Wyścigowej z Łoskoniem pojawią się pierwsze tramwaje, które już od stycznia będą woziły bydgoszczan na regularnych liniach. Do tej pory z nowej infrastruktury korzystał jedynie pojazd techniczny odpowiedzialny za podwieszanie trakcji.

W trakcie testów, jak zapowiadają drogowcy, będzie sprawdzane jednak nie tylko torowisko, ale również systemy zarządzania ruchem. Wyliczony zostanie ponadto czas przejazdu tramwajów pomiędzy poszczególnymi przystankami.

W związku z testami zarówno kierowcy, jak i piesi powinni zachować szczególną ostrożność. Tramwaje pojawią się bowiem w miejscach, gdzie torowisko przecina ulice bądź przebudowane na potrzeby inwestycji skrzyżowania. Niektóre z nich mogą nie posiadać uruchomionej sygnalizacji świetlnej.


Powiązane treści