[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Filmowcy utrudnią ruch w Bydgoszczy. Sprawdź, gdzie!

Dodano: 02.03.2020 | 11:08

Na zdjęciu: Zmiany w ruchu obejmą m.in. rejon znanego skrzyżowania na Szwederowie.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

W związku z realizacją zdjęć do filmu Marcina Sautera „Miasto”, drogowcy zapowiadają utrudnienia w ruchu. Wystąpią one jedynie przez kilka najbliższych dni w godzinach wieczornych i nocnych.

Od poniedziałku, 2 marca 2020 (od godziny 23:30) do wtorku, 3 marca (do godz. 4:00) na ulicach Pod Wiaduktem, Inwalidów i Konduktorskiej możliwe jest czasowe wstrzymywania ruchu na czas realizacji ujęć. Osoby sterujące ruchem zapewnią jednak płynne przepuszczanie autobusów komunikacji miejskiej.

Od wtorku, 3 marca (od godziny 17:00) do poniedziałku, 9 marca (do godz. 7:00), utrudnienia w ruchu samochodowym i pieszym wystąpią na skrzyżowaniu ulic Orla i Ugory. – W wyżej wymienionych dniach, w godzinach 00:00-4:00 skrzyżowanie ulic Orla i Ugory będzie zamknięte dla samochodów i ruchu pieszego – podaje ZDMiKP. I precyzuje, że w godzinach 17:00-0:00 oraz od 4:00-6:30 możliwe jest czasowe wstrzymywanie ruchu (na ok. 3 minuty) na ulicach dochodzących do skrzyżowania.

W oznaczonych obszarach na ulicach Podgórnej, Orlej i Na Wzgórze J. H. Dąbrowskiego będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania w godz. 15:00-7:00 każdego z wymienionych dni – dodają drogowcy.

Filmowcy utrudnią ruch w Bydgoszczy. Sprawdź, gdzie!

Zobacz również:

Bruski pojawi się w filmie

Ponadto, od czwartku, 5 marca 2020 (od godziny 17:00) do piątku, 6 marca (do godz. 7:00) na ulicach Jasnej, Nadrzecznej, Żeglarskiej i Czarna Droga możliwe jest czasowe (ok. trzyminutowe) wstrzymywanie ruchu. Na wyznaczonych obszarach Jasnej, Nadrzecznej i Czarna Droga będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się.

„Miasto” łączy w sobie wątki obyczajowe z kryminałem w stylu noir. Reżyserem i scenarzystą jest bydgoszczanin Marcin Sauter, a film w całości kręcony jest w Bydgoszczy i okolicach. Pierwszy klaps na planie “Miasta” padł 19 września zeszłego roku. Do tej pory nagrano sceny, rozgrywające się m.in. na ulicy Gdańskiej, Dworcowej, Warmińskiego czy przy budynku urzędu skarbowego na Wyżynach. Opisywane powyżej utrudnienia wiążą się z realizacją najbardziej efektownych ujęć w filmie, czyli pościgu.

Główne role w filmie grają Bartłomiej Topa, Karolina Gruszka oraz bydgoszczanin, Piotr Nawrocki. W rolach drugoplanowych pojawiają się m. in. Robert Więckiewicz, Grzegorz Warchoł, Zdzisław Wardejn, czy Stanisław Tym. Na planie pojawili się też znani bydgoszczanie – prezydent Rafał Bruski, jego zastępczyni Iwona Waszkiewicz czy dyrektor Miejskiego Centrum Kultury Marzena Matowska – w filmie zobaczymy ich jako statystów. Autorem zdjęć jest Piotr Rosołowski („Królik po berlińsku”, „Książe i dybuk”).

Zdjęcia potrwają do końca marca, a premierę filmu przewidziano na jesień 2020 roku. Film produkuje POKROMSKI Studio, a głównym koproducentem jest Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. „Miasto” otrzymało dotację od Prezydenta Miasta Bydgoszczy Rafała Bruskiego, a także z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments