Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 11 • L 10
12C
Nd
15C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
18C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaFordon areną pilotażowego programu ratusza. W przyszłości może być realizowany na innych osiedlach
osiedle tatrzańskie bydgoszcz
23.11.2020 | 10:30

Fordon areną pilotażowego programu ratusza. W przyszłości może być realizowany na innych osiedlach

Na zdjęciu: Dzielnicowy Program Edukacji Kulturowej ma pomóc w integracji fordońskich osiedli.

Fot. BB

W przyszłym roku na terenie Fordonu planowana jest realizacja pilotażowego programu, który ma zintegrować tamtejsze osiedla. Organizatorzy działań w obszarze kultury, edukacji i pomocy będą mogli liczyć na dotacje z puli wstępnie określonej na 145 tysięcy złotych. Jeżeli program osiągnie zamierzone efekty, będzie realizowany także w innych częściach Bydgoszczy.

W projekcie budżetu miasta na 2021 rok, w dziale poświęconym działaniom Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy zapisano przeznaczenie kwoty 145 tysięcy złotych na organizację konkursu regrantingowego w ramach zadania „Fordon – Dzielnicowy Program Edukacji Kulturowej” (tzw. mikrodotacje). Według opisu w projekcie uchwały budżetowej, kwota ta trafi na granty dla instytucji, organizacji pozarządowych, grup nieformalnych oraz osób fizycznych działających w obszarze kultury, edukacji i pomocy społecznej, na tworzenie i rozwijanie sieci współpracy i partnerstwa wszystkich osiedli dzielnicy Fordon.

Jak informuje nas rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy Marta Stachowiak, uruchomienie programu wynika z tegorocznych i ubiegłorocznych działań MCK związanych z przygotowywaniem funkcji przyszłego Fordońskiego Centrum Kultury, które opracowane zostały w drodze konsultacji środowiskowych ze społecznością dzielnic Fordonu. Przypomnijmy: centrum ma powstać w budynku szkoły przy ulicy Gawędy na osiedlu Bajka. Funkcjonujące tam obecnie XIII Liceum Ogólnokształcące zostanie przeniesione do obiektu przy ulicy Fredry 3. W uchwale rady miasta w tej kwestii podkreślono, że szkoła na Bajce ma zostać przekształcona w centrum kultury. – Będzie to odpowiedź na liczne głosy mieszkańców wskazujących na potrzebę funkcjonowania w tej części miasta ośrodka kulturotwórczego – zapisały w uchwale władze miasta.


CZYTAJ WIĘCEJ: Zamiast szkoły – centrum kultury. Znamy szczegóły adaptacji budynku na osiedlu Bajka


– Szczegółowe zasady programu opracowane zostaną na początku przyszłego roku – przyznaje rzeczniczka prezydenta Rafała Bruskiego. I dodaje, że program ma mieć charakter pilotażowy. – Jeśli osiągnie zamierzone efekty, w przyszłości może zostać dedykowany innym dzielnicom – informuje Stachowiak. Realizacja zadania „Fordon – Dzielnicowy Program Edukacji Kulturowej” wynika z zapisów Strategii Rozwoju Kultury Miasta Bydgoszczy na lata 2017-2026 pn. Lokalne Przestrzenie Kultury.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments