Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
9C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacjaInowrocławianie – zgłaszajcie dziury w jezdniach!
21.03.2017 | 09:33

Inowrocławianie – zgłaszajcie dziury w jezdniach!

Może nie będą natychmiast naprawione, ale wskazanie dziur przyspieszy interwencje.

Na zdjęciu: Dziura w jezdni.

Fot. Stanisław Gazda

Po zimie ulice każdego miasta potrzebują łatania. Jednak mieszkańcy, zwłaszcza kierowcy, często nie wiedzą, gdzie mogą zgłaszać zauważone ubytki w jezdni. Teraz będzie łatwiej -rozpoczyna się akcja „Szukanie dziury w całym”, do której zaproszeni są inowrocławianie.

-Pragniemy, aby mieszkańcy włączyli się we wspólne dzieło pozimowych napraw. Pracownicy ratusza nie od razu są w stanie zlokalizować wszystkie ubytki. Dlatego warto o nich informować – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia Ryszard Brejza.

Urząd Miasta uruchomił specjalny kanał informacyjny, którym w godzinach pracy ratusza można zgłaszać konkretne miejsca wymagające interwencji. Aby być pewnym, że informacja dotarła i zobrazować wagę problemu, po zasygnalizowaniu problemu telefonicznie można również wysyłać maile ze zdjęciami uszkodzeń.

Nie można zagwarantować, że wszystkie ubytki zostaną od razu zniwelowane. Ale na pewno powiadomienie o nich przyspieszy interwencję firmy, która się tym zajmuje.

Warto zauważyć, że akcja odbywa się pod drugim hasłem, pod którym będą organizowane rozmaite inicjatywy w mieście. To hasło brzmi: „Inowrocław. Nasze wspólne dobro”.

-Pod tym hasłem odbywały się już ubiegłoroczne i tegoroczne spotkania z mieszkańcami osiedli. Inowrocław to nasze wspólne dobro, o które powinniśmy dbać i dlatego jak najczęściej będziemy się w swoich działaniach powoływać na opinie mieszkańców. To oni najlepiej wiedzą, co jest gdzie potrzebne, a co przeszkadza – wyjaśnia Ryszard Brejza.

Jak zatem informować o nowych dziurach w jezdniach? Można dzwonić pod nr tel. 52-35-55-217 lub wysyłać maile na specjalnie uruchomiony w tym celu adres mailowy: drogi@inowroclaw.pl.

Specjalne banery reklamowe informujące o akcji pojawią się w autobusach MPK oraz na telebimach.

W Inowrocławiu jest blisko 300 ulic, którymi zarządza Miasto. Mają łączną długość 105,6 km. Dróg powiatowych jest 36 km, krajowych – 10,6 km, a wojewódzkich – 3,8 km.


Podobne wpisy

Powiązane treści