Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje w BydgoszczyTrwa budowa nowych budynków w Bydgoszczy. Powstaną biura, kawiarnie i restauracje [ZDJĘCIA]
09.03.2023 | 09:42

Trwa budowa nowych budynków w Bydgoszczy. Powstaną biura, kawiarnie i restauracje [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Urząd Miasta Bydgoszczy

Powstają nowe budynki w Śródmieściu. W ramach inwestycji rewitalizowane są również historyczne budynki.

Powstała już 36-metrowa konstrukcja dwóch z czterech najwyższych budynków przy ul. K. Marcinkowskiego. Jest to część deweloperskiej inwestycji “Nowy Port”. W jej ramach zostanie również zrewitalizowana ceglana zabudowa po fabryce “Befana”.

Pierwszy etap tej inwestycji obejmuje obszar między ulicami Obrońców Bydgoszczy, Marcinkowskiego, bulwarami nad Brdą a miejską zieloną aleją, która jest nowym łącznikiem między ul. Obrońców Bydgoszczy a ul. F. Focha. Stanowi on ok. 30% całej inwestycji.

Wzdłuż ul. Obrońców Bydgoszczy pojawią się budynki pierzejowe, które uzupełnią zabudowę mieszkaniową. Natomiast w odrestaurowanych budynkach fabrycznych mają funkcjonować kawiarnie i restauracje.

W ramach prac odbudowana została część ściany frontowej budynku fabrycznego, która była w najgorszym stanie technicznym. Został zachowany charakterystyczny kształt otworów okiennych na parterze, a na elewacji zostaną zastosowane materiały przypominające dawną cegłę. Obecnie natomiast trwają prace nad pierwszymi elementami więźby dachowej w części zabudowań przemysłowo-biurowych.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kibic
Kibic
6 miesięcy temu

Czemu takich nie budują?

Zdjęcie0262.jpg