Bydgoszcz
-8C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H -8 • L -8
-11C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesJak zarobić na mieszkaniu na wynajem bez nerwów? Oto rozwiązanie!
M4 Student Bydgoszcz
06.03.2020 | 14:00

Jak zarobić na mieszkaniu na wynajem bez nerwów? Oto rozwiązanie!

Na zdjęciu: Firma M4Student oferuje usługę zarządzania najmem. W Bydgoszczy była pod tym względem pionierem.

Fot. mat. prasowe

Masz mieszkanie na wynajem, ale nie wiesz, jak zacząć poszukiwać najemców, którzy będą płacili na czas? Z pomocą przychodzi najstarsza bydgoska firma proponująca usługę zarządzania najmem z gwarancją płatności czynszu – M4 Student.

Jak sama nazwa wskazuje – wszystko zaczęło się od studentów. – Sami nimi byliśmy, gdy zaczęliśmy tworzyć firmę. Z jednej strony wiedzieliśmy, jakie studenci mają potrzeby, z jakimi problemami w mieszkaniach się zmagają. Z drugiej – postawiliśmy na pionierską wtedy w Bydgoszczy usługę, która była bezpieczniejsza i korzystniejsza dla właścicieli mieszkań – mówi Kamil Błaszkiewicz, współwłaściciel M4 Student.

Zarządzanie najmem różni się zasadniczo od pośrednictwa. Dlaczego? Po pierwsze całą odpowiedzialność za lokal w trakcie trwania umowy przejmuje firma M4 Student. – Po podpisaniu dokumentów z właścicielem to my odpowiadamy za przygotowanie oferty wynajmu, znalezienie najemców i kontakt z nimi. Kontrolujemy płatności, opiekujemy się też mieszkaniem – wykonujemy między innymi bieżące naprawy – dodaje Błaszkiewicz. Za sferę techniczną odpowiada Mateusz Wilk. – Poza naprawami sugerujemy właścicielom rozwiązania pozwalające zwiększyć atrakcyjność lokalu – jego dodatkowe umeblowanie czy doposażenie – wylicza Wilk.

Firma M4 Student istnieje na rynku od blisko 10 lat. Jest pionierem usługi zarządzania najmem w Bydgoszczy.

Najważniejsza informacja jest taka, że to firma zarządzająca najmem jest dla właściciela partnerem. Oznacza to, że to ona jest gwarantem płatności za wynajem, czynsz czy opłaty za media. W ten sposób właściciel oszczędza czas i nerwy. Nie musi kontaktować się z osobami mieszkającymi w lokalu, gdy zalegają z płatnościami. – Odpowiedzialność za to spada na nas. To my regulujemy płatności na bieżąco. Jeśli najemca nie płaci, to w naszej gestii jest odzyskanie tych pieniędzy. Ale to już sprawa wyłącznie pomiędzy nami a najemcą, właściciel bez względu na okoliczności pieniądze otrzymuje na czas – podkreśla Marek Nadolny, współwłaściciel M4 Student odpowiedzialny w firmie za kwestie prawne.

Jak wygląda w praktyce rozliczenie między właścicielem mieszkania a M4 Student? Na etapie umowy ustalany jest czynsz najmu, który w całości trafia do właściciela. – Współpraca z nami nie wiąże się z koniecznością płacenia żadnej prowizji, nie ma również żadnych dodatkowych opłat – zaznacza Błaszkiewicz. – Jedynym obowiązkiem właściciela mieszkania w trakcie umowy najmu jest sprawdzanie, czy dotarł już comiesięczny przelew na ustaloną kwotę – dodaje z uśmiechem.

M4 Student na rynku istnieje już od 2012 roku. W ciągu blisko dziesięciu lat zarządzało i nadal zarządza łącznie ponad setką nieruchomości w całej Bydgoszczy. Przez ten okres w mieszkaniach przewinęło się kilkuset najemców, nie tylko studentów. – Rozwinęliśmy swoją działalność. Naszymi najemcami są coraz częściej młode osoby pracujące. Wymagania dotyczące samych najemców każdorazowo konsultujemy z właścicielami. Swoją ofertę kierujemy zarówno do osób posiadających mieszkania na wynajem, jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć inwestycję w nieruchomości na wynajem – kończy Nadolny.

Więcej informacji o M4 Student można znaleźć na stronie internetowej – www.m4student.pl oraz pod numerami telefonów: 660-549-390 lub 793-024-597.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści