Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiJak zrobić by się nie narobić – czyli rewitalizacja ul. Bydgoskiej
03.08.2018 | 22:09

Jak zrobić by się nie narobić – czyli rewitalizacja ul. Bydgoskiej

Na zdjęciu:

Fot.

„Zakres robót obejmuje wykonanie w szczególności: rozbiórki jezdni o nawierzchni z kostki kamiennej, rozbiórki istniejących chodników, jezdni o nawierzchni ścieralnej z mieszanki SMA, wyniesionego skrzyżowania, progów zwalniających, miejsc postojowych, ciągów pieszo-jezdnych, zjazdów, chodników, ścieków przykrawężnikowych”  – to jedno zdanie pomimo, że tak rozbudowane zawiera jedną rzecz, która przesądza całą sprawę. Ulica Bydgoska zamiast przełożonej kostki będzie zalana asfaltem. Czas wykonania prac został obliczony na 180 dni, więc skończy się za 4 miesiące. Będziemy mieli wtedy zimę i spokojne leżakowanie władz miasta, aż do następnych wyborów samorządowych. Szkoda, że nie dotrwa do nich zrewitalizowana ulica, która jeśli zostanie wykonana tak samo fachowo jak linia tramwajowa to możemy być pewni, że przy przyszłorocznych upałach rozpłynie się podobnie jak marzenia o reprezentacyjnej ulicy.

Świetnym przykładem na to, że jak się chce to można jest ulica Cieszkowskiego. Wszystkie kamienice odrestaurowane, kostka na ulicy i chodnikach, ławki, stylowe oświetlenie, brak krzykliwych neonów reklamowych. I nawet ruch autobusowy został wstrzymany i skierowany wzdłuż ulicy Pomorskiej.

Dlaczego więc najstarsza ulica w Fordonie według Ratusza nie zasługuje na takie traktowanie? Bo zasługuje z całą pewnością! Może gdyby poczekać z jej rewitalizacją jeszcze trochę, aż opadnie kurz bitwy o fotel prezydenta miasta to można by ulice Bydgoską potraktować tak jak na to zasługuje.  Z drugiej strony mieszkańcy Starego Fordonu czekali na ten moment od wielu lat, mamieni kolejnymi obietnicami i mają już dość czekania.

Mieć jabłko czy zjeść jabłko? – oto jest pytanie.

Krzysztof Drozdowski
Latest posts by Krzysztof Drozdowski (see all)

Krzysztof Drozdowski

Historyk, po. Przewodniczący Regionu kujawsko-pomorskiego Federacji dla Rzeczypospolitej

Powiązane treści