Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaJedna firma chce przebudować ciąg pieszo-rowerowy przy Fordońskiej. Jej oferta idealnie mieści się w budżecie ZDMiKP
rowery bydgoszcz
17.09.2021 | 12:35

Jedna firma chce przebudować ciąg pieszo-rowerowy przy Fordońskiej. Jej oferta idealnie mieści się w budżecie ZDMiKP

Na zdjęciu: Zadanie zostało podzielone na sześć odcinków pomiędzy ulicą Kapliczną a Inflancką.

Fot. BB

Strabag jest jedną firmą, która zgłosiła się do przetargu na przebudowę infrastruktury pieszo-rowerowej wzdłuż ulicy Fordońskiej. Jej oferta na remont sześciu odcinków ciągu mieści się w budżecie drogowców na to zadanie.

Przebudowa istniejącej infrastruktury wzdłuż ulicy Fordońskiej została wpisana do tegorocznego budżetu miasta oraz do najbliższych planów inwestycyjnych drogowców, zaakceptowanych przez zespół ds. polityki rowerowej. Podczas lipcowego posiedzenia gremium jego członkowie dokonali objazdu ciągu wzdłuż Fordońskiej, celem ustalenia szczegółów inwestycji. Pierwsze prace miały objąć istniejące odcinki na wysokości Siernieczka i cmentarza przy Wiślanej.

W poniedziałek, 23 sierpnia ZDMiKP ogłosił przetarg na przebudowę infrastruktury pieszo-rowerowej przy ulicy Fordońskiej. Zadanie zostało podzielone na sześć odcinków: pierwszy obejmuje remont ciągu pomiędzy Kapliczną a Sochaczewską, drugi – za wiaduktem kolejowym do kładki przy Wiślanej, trzeci – ciąg na wysokości wieżowca dawnego Rometu, czwarty – na wysokości ulicy Łowickiej, piąty – pomiędzy ulicą Niewiteckiego a wjazdem na teren salonu Volkswagena, a ostatni – pomiędzy przystankiem Traktorzystów a skrzyżowaniem z ulicą Inflancką. Nawierzchnia ciągu będzie wykonana z asfaltu.


CZYTAJ TAKŻE: Przy Fordońskiej trwa realizacja sporej inwestycji mieszkaniowej. Łącznie powstanie 18 budynków [WIZUALIZACJE]


W czwartek, 16 września nastąpiło otwarcie ofert, a w zasadzie oferty. Do przetargu zgłosiła się bowiem jedna firma – Strabag – która zaproponowała wykonanie robót za 780 tysięcy złotych. Propozycja idealnie zmieściła się w budżecie bydgoskich drogowców na to zadanie. Polski oddział międzynarodowej firmy budowlanej zadeklarował też pięcioletnią gwarancję. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, drogowcy podpiszą umowę ze Strabagiem, który na remont fragmentów ciągu wzdłuż Fordońskiej będzie miał nieco ponad dwa miesiące.

Dalsze plany przebudowy infrastruktury rowerowej wzdłuż Fordońskiej zakładają remont ciągu na odcinku od Inflanckiej aż do Brzechwy, przebudowę odcinka przy Wiślanej czy budowę kładki nad torami magistrali węglowej. Na te zadania przygotowane zostaną koncepcje, a potem nastąpi ich realizacja w systemie „zaprojektuj i zbuduj”.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ciąg pieszo-rowerowy przy Fordońskiej do remontu. Jakie są założenia inwestycji?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści