Bydgoszcz
7C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 8 • L 6
10C
Sob
9C
Nd
13C
Pon
13C
Wt
11C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoSportKolejne ligowe wygrane Dębów Osielsko. Teraz czas na europejskie puchary!
baseball-field-1563858_1920
04.06.2019 | 10:02

Kolejne ligowe wygrane Dębów Osielsko. Teraz czas na europejskie puchary!

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. archiwum

Tylko jeden punkt stracili w dwóch meczach Ekstraligi z Centaurami Warszawa baseballiści KWK Construction Dębów Osielsko. Tym samym zapewnili oni sobie drugą lokatę w rundzie zasadniczej i mogą się teraz skupić na rywalizacji w europejskich pucharach.

W niedzielnych spotkaniach rozgrywanych na boisku przy ulicy Centralnej Dęby zmierzyły się ze stołeczną drużyną, która zacięcie walczy o awans do fazy play-off. W Osielsku Centaury prezentowały się jednak o klasę niżej od zespołu gospodarzy – w pierwszym meczu Dęby już po dwóch rundach prowadziły 11:0! Centaurom nie pomogły nawet dwie wczesne zmiany miotacza. Mecz zakończył się w połowie VII rundy tzw. „regułą miłosierdzia” – KWK Construction Dęby przekroczyły 10 punktów przewagi i wygrały 13:0. Udany występ zanotował powracający do gry po ponad rocznej przerwie w treningach Radosław Zajda, a także Phil Acosta, Matthew Kozlak i Paweł Jasiakiewicz, którzy najbardziej wyróżniali się w ataku. – Jednak każdy zawodnik wyjściowego składu miał swój udział w wysokim zwycięstwie w postaci asysty punktowej lub obiegu – informują Dęby.

Zobacz również:

Radni Osielsko ustalili nowe stawki opłat za odpady

Drugie spotkanie przynajmniej do połowy miało wyrównany przebieg. To przede wszystkim zasługa miotaczy: Adana Cabralesa oraz młodzieżowego reprezentanta Polski Mateusza Szustka, mającego już doświadczenie gry w ligach zagranicznych. W pierwszych trzech rundach obie drużyny zdołały odbić zaledwie po 1 hicie (Kozlak i Sarota), a na tablicy wciąż widniał wynik 0:0. Pierwsi punkt zdobyli goście – w IV odsłonie wybili 2 hity i objęli (jedyne tego dnia) prowadzenie 1:0. Nie na długo, bo już w dolnej turze KWK Construction Dęby wyrównały po hicie Pawła Zagórskiego i dodały jeszcze 2 obiegi po błędach stołecznej obrony. Ostatecznie drugi pojedynek zakończył się wygraną Dębów 7:1.

Mimo zdecydowanej przewagi gospodarzy, obejrzeliśmy w niedzielę w Osielsku dobry, ciekawy baseball. Nie obyło się jednak bez kontrowersji. – Niestety, byliśmy też świadkami absolutnej kompromitacji Polskiego Związku Baseballu i Softballu. Kolegium Sędziów związku nie przysłało na dwumecz Ekstraligi… żadnego sędziego! W tej sytuacji, zgodnie z regulaminem, mecze sędziowało po jednym zawodniku oddelegowanym z każdego zespołu. Kamil Celian (Centaury) i Jakub Pochwała prowadzili I mecz, Łukasz Snopek i Paweł Hutny II spotkanie. Nie było żadnych uwag do ich pracy, co nie zmienia sytuacji, że dla zarządu PZBall powinien to być nawet nie dzwonek, ale wielki dzwon alarmowy – informuje klub.

Wyniki VIII kolejki:
KWK Construction Dęby Osielsko – Centaury Warszawa 13:0 i 7:1
Stal Kutno – Gepardy Żory 17:1 i 9:0
Barons Wrocław – Silesia Rybnik 8:15 i 6:8

Tabela Ekstraligi:
1. Stal Kutno 18 15 – 3
2. KWK Construction Dęby Osielsko 16 11 – 5
3. Silesia Rybnik 18 8 – 10
4= Centaury Warszawa 14 5 – 9
4= Barons Wrocław 14 5 – 9
6. Gepardy Żory 16 4 – 12

Niedzielne mecze przesądziły o kolejności na dwóch pierwszych miejscach w tabeli rundy zasadniczej Ekstraligi. Nikt już nie odbierze Stali Kutno pierwszej pozycji i najkorzystniejszego rozstawienia do fazy play-off. Pewne jest już także, że KWK Construction Dęby Osielsko przystąpią do walki o medale z drugiego miejsca. Do rozegrania pozostały jeszcze dwie niepełne kolejki oraz przełożone z powodu deszczu mecze Barons z Centaurami we Wrocławiu.

Już za tydzień KWK Construction Dęby Osielsko będą reprezentować Polskę w kwalifikacjach Pucharu Federacji w bułgarskim Błagojewgradzie. Ich rywalami będą: Herts Falcons (Wielka Brytania), Soelvesborg Firehawks (Szwecja), Utenos Titanai (Litwa), Atletico Alexandria (Rumunia) i Athletic Sofia (Bułgaria). Dwie najlepsze drużyny po fazie każdy-z-każdym zmierzą się w sobotę 15 czerwca w meczu finałowym, którego zwycięzca wywalczy dla swojej narodowej federacji awans do przyszłorocznego Pucharu Federacji. Po powrocie z Bułgarii KWK Construction Dęby dokończą rundę zasadniczą Ekstraligi 22 i 23 czerwca w Osielsku, podejmując Silesię Rybnik i Gepardy Żory.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści