Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kolejny miesiąc z rekordowo niskim bezrobociem w Bydgoszczy

Dodano: 04.07.2019 | 09:19

Na zdjęciu: Bezrobocie w Bydgoszczy wciąż spada - także przez zatrudnienie w obiektach handlowych.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kolejny rekord niskiego bezrobocia w Bydgoszczy. Według danych Powiatowego Urzędu Pracy z czerwca stopa bezrobocia spadła do 3,4 procent. To o 0,1 procenta mniej, niż w kwietniu.

W maju Powiatowy Urząd Pracy informował o rekordowo niskiej liczbie osób pozostających bez pracy – liczba zarejestrowanych bezrobotnych mieszkańców Bydgoszczy w kwietniu wyniosła bowiem 5927 osób. Wówczas podkreślano, że jest to poziom, który był po raz ostatni notowany na początku lat 90.

Kolejny miesiąc z rekordowo niskim bezrobociem w Bydgoszczy

Zobacz również:

Bezrobocie w Bydgoszczy kwiecień 2019: Rekordowy wynik

Z najnowszych danych udostępnionych przez PUP wynika jednak, że na koniec czerwca zarejestrowanych bezrobotnych mieszkańców miasta było 5596. W porównaniu do poprzedniego miesiąca oznacza to spadek o 126 osób, a na przestrzeni pierwszego półrocza – spadek o 386 osób. Stopa bezrobocia osiągnęła więc 3,4 procent – jest to kolejny rekord niskiego bezrobocia w Bydgoszczy.

Urząd miasta podkreśla, że na lokalnym rynku pojawia się coraz więcej propozycji pracy – od początku roku pracodawcy zgłosili do PUP ponad 10 tysięcy takich ofert. Warto wiedzieć, że nie wszystkie oferty z rynku trafiają do PUP, więc ich rzeczywista ilość jest zdecydowanie większa. – O dobrej sytuacji na lokalnym rynku pracy świadczy również liczba ponad 10 tysięcy złożonych w pierwszym półroczu w PUP oświadczeń lokalnych firm o powierzeniu pracy cudzoziemcom – informuje ratusz. Według danych PUP, wśród bydgoskich bezrobotnych przeważają kobiety (57,6 %), osoby z wykształceniem gimnazjalnym lub podstawowym (27,5 %), a także osoby tzw. długotrwale bezrobotne (zarejestrowane ponad 12 miesięcy) – 50,7 %.

Pozytywna tendencja spadku bezrobocia jest też widoczna w okolicznych gminach. Pod koniec czerwca w PUP było zarejestrowanych 2061 bezrobotnych mieszkańców powiatu bydgoskiego – w ciągu półrocza odnotowano spadek ich liczby o 309 osób.

Bezrobocie w liczbach:
w Bydgoszczy – 3,4 %
w powiecie bydgoskim – 5,1 %
w Polsce – 5,4 %
w woj. kujawsko – pomorskim – 8,1 %.

0 0 votes
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments