Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Mała kultura na świeżym. Wycieczki dla najmłodszych

Dodano: 13.01.2023 | 10:21

Na zdjęciu: "Kultura na świeżym" będzie teraz zawierać również wycieczki dla najmłodszych.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Po raz kolejny odbędą się wycieczki po regionie. Tym razem zorganizowano wyprawy również dla dzieci.

Wycieczki z cyklu “Kultura na świeżym” odbywają się od 11 lat. W 2021 roku, do tych niedzielnych wypraw, dołączyły również sobotnie “Wyprawy Kobiece”. Teraz odbywać się będą również wycieczki dla najmłodszych. 21 stycznia 2023 roku w Ostromecku odbędzie się inauguracja “Małej kultury na świeżym”.

Spotkania w ramach cyklu polegają na pieszych lub rowerowych wycieczkach po regionie. Jednak czasami uczestnicy bywają również w sąsiednich województwach. Wycieczki są prowadzone przez Dominikę Kiss-Orską, która jest przewodniczką, instruktorką turystyki rowerowej oraz inicjatorką i organizatorką “Kultury na świeżym”.

Nadszedł czas, by i małe nóżki naszych dzieci ruszyły przed siebie, stąd nowy cykl specjalnie dla nich. Będziemy przemierzać krótsze dystanse, spędzać razem czas w naturze, zachwycać się przyrodą, poznawać tajniki działania kompasu, mapy, kuchenki turystycznej – mówi Dominika Kiss-Orska.

Nie jest to jednak koniec nowości w “Kulturze na świeżym”. Od teraz uczestnicy będą mogli kolekcjonować wspomnienia przy pomocy Książeczki przygód. Będzie można w niej zapisać datę, nazwę i przebieg wycieczki oraz archiwizować najzabawniejsze sytuacje czy ciekawe przekąski. Nie zabraknie również pieczątek podobnych do tych, które można zdobyć przemierzając górskie szlaki.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments