Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoMałe łabędzie przyszły na świat. Znajdują się na Wyspie Młyńskiej
07.06.2023 | 11:36

Małe łabędzie przyszły na świat. Znajdują się na Wyspie Młyńskiej

Zdjęcia: Urząd Miasta Bydgoszczy

Na Wyspie Młyńskiej od kilku tygodni znajdowało się gniazdo łabędzi. Teraz wykluły się w nim pisklęta.

Kilka tygodni temu na Wyspie Młyńskiej pojawiło się łabędzie gniazdo. Teren został ogrodzony ze względu na bezpieczeństwo i spokój ptaków. Można je oglądać zza ogrodzenia oraz przez internet dzięki relacji live pod adresem www.youtube.com/watch?v=KCDntCB9l5A. Obraz jest przekazywany przez całą dobę z dwóch kamer.

W gnieździe znajdowało się osiem jaj. Pierwsze pisklęta wykluły się we wtorek, 6 czerwca 2023 roku w godzinach popołudniowych. Następnego dnia rano było ich już sześć. Gdy wyklują się wszystkie, powinny zostać wyprowadzone na wodę przez swoich rodziców.

Niebawem dowiemy się, czy po wyprowadzeniu młodych na wodę, łabędzie będą nadal wracać do gniazda. Dlatego jego okolice nadal będą ogrodzone – mówi Bogna Rybacka, zastępczyni dyrektora Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej UM, ogrodnik miasta.

Nadal prosi się o niepodchodzenie do łabędzi z psami i niedokarmianie ich. Łabędzie same pozyskują pożywienie. W dodatku pisklęta są pilnowane przez rodziców. Dlatego ważne jest, aby się do nich nie zbliżać, ponieważ może to prowokować dorosłe łabędzie do ochrony młodych i stwarzać sytuacje niebezpieczne dla ludzi.

0 0 votes
Article Rating
Milena Wyrąbkiewicz
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Adriana
Adriana
3 miesięcy temu

Słodki widok!