Bydgoszcz
2C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 2 • L 2
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
-0C
Wt
5C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaMobilis wraca do Bydgoszczy. ZDMiKP podpisał umowę z nowym przewoźnikiem
irex trans
25.11.2021 | 11:52

Mobilis wraca do Bydgoszczy. ZDMiKP podpisał umowę z nowym przewoźnikiem

Na zdjęciu: Mobilis zastąpi Irex-Trans m.in. na linii 56.

Fot. Szymon Fiałkowski

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podpisał umowę z firmą Mobilis na obsługę jedenastu linii autobusowych w Bydgoszczy w okresie od 2023 do 2031 roku. Przewoźnik, znany w Bydgoszczy z prowadzenia przewozów na linii nr 69 w latach 2008-2014, zastąpi Irex-Trans. 

Otwarcie ofert w przetargu na obsługę linii autobusowych nr 51, 53, 55, 56, 58, 62, 67, 69, 73, 76 oraz 85 nastąpiło w sierpniu. Mobilis okazał się najtańszy, proponując nieco ponad 26 milionów złotych za obsługę jedenastu linii w całym 2023 roku. Jak informowaliśmy, umowa dopuszcza jednak zmianę warunków finansowych, do czego przyczynił się zresztą sam Mobilis. Jeszcze na etapie przyjmowania ofert przedstawiciele przewoźnika podkreślali, że pierwsza waloryzacja kontraktu dopiero w 2024 roku przerzuca na wykonawcę całe ryzyko zmian w gospodarce w pierwszym roku współpracy. Chodzi między innymi o podwyżki cen paliwa. Zastrzeżenia Mobilisu ZDMiKP ostatecznie uwzględnił. – W kolejnych latach stawki jednostkowe będą waloryzowane o wskaźnik inflacji oraz paliwowy – przekazują bydgoscy drogowcy.

W czwartek, 25 listopada zarząd dróg poinformował o podpisaniu umowy z Mobilisem. Zgodnie z warunkami przetargu, do obsługi 11 linii przewoźnik będzie musiał zakupić 45 nowych autobusów – 19 przegubowców i 26 wozów krótkich. Te pierwsze wyjadą na linie nr 53, 56 oraz 69. – Niskopodłogowe autobusy mają być wyposażone m.in. w klimatyzację, system wi-fi, system ITS, monitoring wizyjny, system zapowiedzi głosowych, system elektronicznych podświetlanych tablic i porty USB do ładowania urządzeń mobilnych – wyjaśniają drogowcy.

Mobilis w latach 2008-2014 obsługiwał m.in. linię 69, na której kursowały charakterystyczne żółte solarisy. Teraz nowy tabor będzie utrzymany w kolorystyce barw miasta. Przewoźnik zastąpi w Bydgoszczy Irex-Trans, który (jeszcze jako KDD Trans) wygrał przetarg ZDMiKP w 2014 roku. Na ulice miasta wyjechał wówczas we wrześniu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kuti
Kuti
1 dzień temu

Jeden dziad trans zastąpi drugiego, miasto się cieszy bo nowe i tanio, pasażerowie jak zachwyt nowym opadnie już mniej. Wrócą standardy rodem z Irex- Trans:zdezelowane pojazdy, smród w autach i opryskliwa obsługa której nie można w żaden sposób ukarać, bo prywata na wywalone na skargi zdmikp. Brawo Ratusz

Romek
Romek
1 godzina temu

OOOOO będzie kolejny KOMUNALNIK ! BRAWO Panie B ! Byleby w korycie się zgadzało i przelewy zwrotne poszły !

Powiązane treści