Bydgoszcz
25C
Słonecznie
60% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 26 • L 24
29C
Nd
27C
Pon
27C
Wt
24C
Sr
24C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaMorawiecki na Zawiszy: Hala lekkoatletyczna będzie budowana
Adrian Mól, Mateusz Morawiecki, Łukasz Schreiber - konferencja CWZS Zawisza Bydgoszcz - SF
11.05.2019 | 15:00

Morawiecki na Zawiszy: Hala lekkoatletyczna będzie budowana

Na zdjęciu: Premier Mateusz Morawiecki z ministrem w Kancelarii Premiera Łukaszem Schreiberem podczas wystąpienia dla mediów na stadionie Zawiszy.

Fot. Szymon Fiałkowski

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Bydgoszczy ogłosił wybudowanie hali lekkoatletycznej na terenie kompleksu sportowego Zawiszy. To jedna z inwestycji, o którą zabiegały władze miasta – zwłaszcza po kolejnych sukcesach bydgoskich lekkoatletów podkreślały one konieczność jej budowy. Jednak ani premier, ani minister Łukasz Schreiber nie podali żadnych konkretnych informacji na temat dofinansowania inwestycji, ani harmonogramu prac.

Marcowe sukcesy bydgoskich sportowców – złote medale Pawła Wojciechowskiego, Marcina Lewandowskiego i Igi Baumgart-Witan na halowych lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Glasgow przyczynił się do nagłośnienia tematu planowanej od lat budowy nowoczesnej hali lekkoatletycznej na terenie kompleksu Zawiszy przy ulicy Gdańskiej. Pierwsze koncepcje architektoniczne obiektu powstały w 2016 roku – od tego czasu trwają też starania o jego realizacje.

Zobacz również:

Co dalej z halą lekkoatletyczną na Zawiszy? Powraca temat jej budowy

Miasto ma już niezbędne pozwolenia budowlane na przeprowadzenie robót, ale do ich startu potrzebne są pieniądze. Władze prosiły o dofinansowanie budowy m.in. ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz o wpisanie inwestycji do grona tych o szczególnym znaczeniu dla sportu. Resort jednak w obu wypadkach odmówił. W czerwcu ubiegłego roku udało się jedynie wpisać realizacje hali w plan długoletni ministerstwa sportu.

– Fajnie byłoby, gdyby ta hala powstała – mówiła po marcowych mistrzostwach Iga Baumgart-Witan. Przedstawicielka sztafetowych „aniołków Matusińskiego” powiedziała, że chętnie wystartowałaby w zawodach, które odbyły się w nowym obiekcie.

Deklaracje o budowie hali złożył dziś w Bydgoszczy premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu przybył do miasta na konwencje wyborczą PiS, która odbyła się w kinoteatrze Adria. W piątkowy wieczór otrzymaliśmy jednak informacje, że weźmie on też udział w breifingu prasowym na stadionie Zawiszy. Spotkanie z mediami, planowane na 11:30 odbyło się z godzinnym opóźnieniem.

Strasznie się cieszę, że dzięki wysiłkom naszym i współpracy możemy dzisiaj ogłosić, że hala lekkoatletyczna w kompleksie Zawiszy będzie za chwile budowana. Zgodnie z naszą obietnicą będziemy tworzyli tę halę. Sport jest bardzo ważny, hartuje osobowość i ducha – mówił Morawiecki.

Młodzi ludzie muszą mieć gdzie ćwiczyć i trenować. Hala na Zawiszy będzie takim znakomitym miejscem

– kontynuował premier. Wspomniał też, że sport daje Polakom ogromne emocje, powołując się na przykład awansu reprezentacji koszykarzy do mistrzostw świata pierwszy raz od 52 lat czy złotego medalu skoczka Dawida Kubackiego na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym (Polakowi udało się w drugiej serii awansować z 27. na 1. miejsce).

Zawisza Bydgoszcz to wspaniały klub, który ma wielkie tradycje. To miejsce, które łączy się z wielkim osiągnięciami. Stąd wyszedł Zbigniew Boniek, tutaj rekord świata biła Irena Szewińska. To dobre miejsce, by przypomnieć o sukcesach naszego sportu. A kolejne przyjdą wraz z nową infrastrukturą – stwierdził Morawiecki.

Premier zaznaczył, że o budowę hali starał się minister w jego kancelarii Łukasz Schreiber. Bydgoski polityk podziękował CWZS Zawisza, jak i władzom miasta.

Dziękuje też prezydentowi miasta Bydgoszczy, naszym samorządowców. To jest sukces wszystkich

– zakomunikował Schreiber. Potem mówił o szkoleniu Zawiszy, nawiązując wpierw do postaci Zdzisława Krzyszkowiaka czy Teresy Ciepły, a potem do wspomnianych niedawnych sukcesów na ME w Glasgow. – Bydgoszcz dostarczyła nam wiele radości. To tu jest kuźnia polskiej kadry lekkoatletycznej – zaznaczył minister.

Program wystąpienia dla mediów nie uwzględnił możliwości zadawania pytań. Nie dowiedzieliśmy się więc, ile będzie wynosiło rządowe wsparcie dla inwestycji i kiedy rusza jej realizacja.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści