Bydgoszcz
-0C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 1 • L -1
8C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
7C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNa Miedzyniu powstanie pumptrack. Trwa przetarg na jego budowę
pumptrack bydgoszcz
06.06.2019 | 16:55

Na Miedzyniu powstanie pumptrack. Trwa przetarg na jego budowę

Na zdjęciu: Tak wygląda przykładowy pumptrack.

Fot. MantaFango [CC BY-SA 4.0]

Pumptrack – czyli tor dla rowerów zbudowany z muld i szybkich zakrętów niebawem powstanie na Miedzyniu. Ratusz prowadzi przetarg na realizację projektu wybranego przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.

Pierwszy tego typu tor w Bydgoszczy powstanie na terenie pomiędzy ulicami Tczewską i Krośnieńską, w pobliżu Kanału Bydgoskiego. Projekt jego budowy zdobył 480 głosów w ubiegłorocznym głosowaniu na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. Zgodnie z zapisami dokumentacji technicznej, bydgoski pumptrack ma mieć 150 metrów i minimum cztery zakręty – w przybliżeniu będzie przypominał trójkąt. Jego nawierzchnia zostanie wykonana z asfaltu. Oprócz toru na terenie przy Tczewskiej i Krośnieńskiej wykonany będzie plac do odpoczynku z ławkami, stojakami na rowery i koszami na śmieci.

Obiekt ma służyć użytkownikom z różnych grup wiekowych oraz uprawiającym różne dyscypliny sportowe: przede wszystkim rowerzystom jeżdżącym na BMX, ale też skaterom, rolkarzom czy longboardzistom. Przetarg na wykonanie robót budowlanych rozpoczął się 17 maja – 5 czerwca urzędnicy otworzyli oferty. Chęć wykonania toru wyraziła tylko firma BT Project z Poznania. Zaproponowała ona jednak większą cenę, niż zakładał ratusz – poznaniacy chcą przeprowadzić budowę za 430 tysięcy złotych, podczas gdy budżet przeznaczony na to zadanie wynosi 271 tysięcy złotych. W pierwotnych założeniach pumptrack miał powstać do 30 listopada tego roku.

Tymczasem ratusz rozpoczął już nabór projektów do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Swoje propozycje można przedstawiać do 12 czerwca.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści