Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeNa Ossolińskich trwa przebudowa deptaku. Powstaną też pasy dla rowerzystów [ZDJĘCIA]
zdmikp bydgoszcz
10.03.2021 | 13:23

Na Ossolińskich trwa przebudowa deptaku. Powstaną też pasy dla rowerzystów [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Na deptaku zastosowana zostanie całkowicie przyjazna dla środowiska nawierzchnia mineralna.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Trwa remont spacerowego deptaku znajdującego się na reprezentacyjnej ulicy Śródmieścia – alei Ossolińskich. Poza ułatwieniami dla pieszych, w tym miejscu planowane są także nowe rozwiązania dla rowerzystów.

Remont dębowej alei rozpoczął się na początku stycznia. Po przerwie związanej z warunkami pogodowymi, z początkiem marca wykonawca wrócił na plac budowy. Przebudowa deptaku rozpoczęła się w pierwszej kolejności od zabezpieczenia cennego drzewostanu i usunięcia starej nawierzchni. – Aktualnie na ścieżkach układane są obrzeża z granitowej kostki. Trwają też prace związane z przebudową skrzyżowania, które dzieli aleję – informuje biuro prasowe Urzędu Miasta Bydgoszczy.
W ramach modernizacji wymieniony zostanie trakt spacerowy. Zastosowana zostanie całkowicie przyjazna dla środowiska nawierzchnia mineralna. Po nowej ścieżce będą mogły poruszać się osoby z niepełnosprawnościami. W otoczeniu zieleni zamontowane zostaną stylowe ławki oraz kosze na śmieci. Nowością będą także donice na kwitnące kwiaty. Całość zostanie wkomponowana w istniejącą zieleń – w tym urokliwym miejscu rośnie 81 dębów czerwonych. Przy okazji modernizacji przygotowane zostanie podłoże dla 46 nowych drzew.

W ramach inwestycji przewiduje się również niewielką przebudowę fragmentu istniejącego skrzyżowania Alei Ossolińskich z ulicami Kopernika i Szymanowskiego. – W miejscu obecnego skrzyżowania nawierzchnia drogowa zostanie wyniesiona do wysokości nawierzchni rewitalizowanej alei co umożliwi pieszym swobodne przemieszczanie się wzdłuż tego traktu i jednocześnie wpłynie na ograniczenie prędkości pojazdów. Zastosowane rozwiązanie wpłynie na poprawę bezpieczeństwo pieszych w tym miejscu – informuje UMB.

Przebudowa deptaku to nie koniec zmian w tej części Śródmieścia. – Na jezdniach planuje się wydzielenie pasów ruchu dla rowerów, co znacznie poprawi komfort wszystkich uczestników ruchu. O takie rozwiązanie wystąpiło Stowarzyszenie Bydgoska Masa Krytyczna – podkreśla ratusz.


CZYTAJ TAKŻE: Rowerowy plan czteroletni. Znamy terminy bydgoskich inwestycji dla miłośników dwóch kółek


Drogowcy po przeprowadzeniu analiz przygotowali projekt, który przewiduje likwidację jednego pasa drogowego, przeniesienie miejsc postojowych z chodnika na jezdnię i utworzenie wydzielonych pasów dla rowerzystów. Powstaną one na jezdni w odstępie od parkujących pojazdów, a w obrębie skrzyżowań pojawi się czerwona nawierzchnia. Dodatkowo dla rowerzystów skręcających w lewo w ul. Kopernika i Szymanowskiego planuje się utworzenie śluz rowerowych. Wjazd na pasy rowerowe zostanie zabezpieczony wyspami. Rozpoczęcie prac nastąpi po uzyskaniu wszelkich niezbędnych zezwoleń.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści