Bydgoszcz
14C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 18 • L 11
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
19C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaKomunikacjaNowa linia międzygminna połączy Łochowice z Bydgoszczą. Start 1 marca
MZK Bydgoszcz, autobusy - ST
12.02.2020 | 14:09

Nowa linia międzygminna połączy Łochowice z Bydgoszczą. Start 1 marca

Na zdjęciu: Obsługę nowej linii międzygminnej będzie prowadzić MZK Bydgoszcz.

Fot. Sebastian Torzewski

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej potwierdził uruchomienie od 1 marca linii międzygminnej nr 90, kursującej z Łochowic do Bydgoszczy.

Zapowiedź uruchomienia kolejnego połączenia podmiejskiego, łączącego Bydgoszcz z terenem gminy Białe Błota pojawiła się już w zeszłym roku. Wówczas ZDMiKP przedstawił propozycje linii, która miałaby kursować przez siedem dni w tygodniu pomiędzy pętlą przy ulicy Garbary a Łochowicami. Początkowo start kursowania połączenia zaplanowano do 1 stycznia 2020 roku, ale ze względu na braki taborowe datę przesunięto na 1 marca.

Zobacz również:

Od 1 marca cięcia w komunikacji

Przy okazji ogłoszenia zmian w komunikacji publicznej (od 1 marca ZDMiKP wprowadza bowiem radykalne ograniczenia w kursowaniu linii tramwajowych i autobusowych w niedziele, a także cięcia w rozkładach w dni powszednie) bydgoscy drogowcy potwierdzili uruchomienie linii nr 90 od niedzieli, 1 marca. Będzie ona kursować ulicą Nakielską i drogą powiatową w kierunku Nakła z wjazdem kieszeniowym przez pętlę Belma do pętli w przy ulicy Zajęczej w Łochowicach. Operatorem połączenia będą Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy.

Na tej linii planuje się uruchomić 10 kursów w dni powszednie oraz po 4 kursy w soboty, niedziele i święta. Godziny odjazdów zostały uzgodnione z gminą Białe Błota – zaznacza Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP. I dodaje, że uruchomienie nowej linii międzygminnej będzie skutkowało wprowadzeniem stosownych korekt w godzinach odjazdów na liniach nr 56 i 62.

Przypomnijmy, że obecnie funkcjonują trzy linie międzygminne, które łączą Bydgoszcz i gminę Białe Błota. Od pętli na Błoniu jeżdżą autobusy linii 91 i 96 – oba do Przyłęk (ten drugi przez Ciele i Zielonkę) oraz 92, które kursują do Murowańca (wariantowe kursy kończą bieg w Łochowie).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści