Bydgoszcz
14C
Niebo głównie zachmurzone
66% wilgotność
Wiatr: 3km/h NW
H 16 • L 12
17C
Sob
17C
Nd
18C
Pon
21C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeOstatnie takie ujęcia. Rondo Bernardyńskie z wyburzanej kamienicy [ZDJĘCIA, WIDEO]
14.02.2020 | 15:27

Ostatnie takie ujęcia. Rondo Bernardyńskie z wyburzanej kamienicy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zdjęcia: Błażej Bembnista

W przyszłym tygodniu rozpocznie się wyburzanie kamienicy przy Zbożowym Rynku 4. Jeszcze przed rozbiórką mieliśmy okazje zajrzeć do środka i zobaczyć, jak z tej perspektywy wygląda przebudowa ronda Bernardyńskiego.

W związku z prowadzoną inwestycją budowy nowej linii tramwajowej, która łączy ronda Kujawskie i Bernardyńskie, na czwartek zaplanowano wyburzenie budynku przy Zbożowym Rynku. Prawy pas pod budynkiem przygotowanym do wyburzenia zostanie zamknięty, lecz ruch pojazdów będzie odbywał się lewym pasem.

CZYTAJ SZCZEGÓŁY ZMIAN NA RONDZIE BERNARDYŃSKIM

Obecnie na terenie obiektu toczą się prace archeologiczne. Przyniosły one bardzo ciekawe odkrycia – CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT. Jak podkreślił rzecznik ZDMiKP Tomasz Okoński, prace badaczy w budynku przy Zbożowym Rynku zakończą się w przeciągu najbliższych dni. – Później rozpocznie się rozbiórka budynku. Będzie ona prowadzona w profesjonalny i bezpieczny sposób, gdyż obok prowadzony jest ruch, a obiekt przeznaczony do rozbiórki jest połączony z budynkiem zamieszkałym – dodał. Wyburzenia mają ruszyć w przyszłą środę.

Zobacz wideo z aktualną sytuacją na placu budowy!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści