Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Park & Ride Przylesie – znamy datę otwarcia

Dodano: 22.12.2022 | 14:22

Na zdjęciu: Na parkingu P&R Przylesie nasadzono drzewa, które mają rekompensować kilkaset wyciętych okazów.

Fot. BB

Po kilku tygodniach od zakończenia prac budowlanych, ZDMiKP ogłosił datę otwarcie najbardziej kontrowersyjnego parkingu w ramach bydgoskiej mutacji systemu Park & Ride – w Fordonie, przy pętli Przylesie.

Uruchomiony pod koniec października system „Parkuj i Jedź” nie cieszy się popularnością wśród kierowców. Obecnie w jego ramach funkcjonują trzy parkingi: przy rondzie Maczka (zbieg ul. Grunwaldzkiej oraz Nad Torem), w pobliżu ronda Kujawskiego i obok pętli Las Gdański. Jak informowaliśmy niedawno, efekty na razie można oceniać tylko na oko (ZDMiKP nie podał danych, tłumacząc się, że czeka na otwarcie wszystkich parkingów) ale wydają się one mizerne. Na przykład na rondzie Kujawskim z reguły zaparkowanych jest kilka pojazdów, a może on pomieścić ich aż 140.


CZYTAJ WIĘCEJ: Znikome zainteresowanie parkingami Park&Ride w Bydgoszczy. Place świecą pustkami


Jak ogłosił zarząd dróg, 28 grudnia zostanie otwarty czwarty z pięciu wybudowanych parkingów: przy pętli Przylesie w Fordonie. Powstał on w północno-zachodniej części skrzyżowania ulic Akademickiej i Korfantego. W tym punkcie będzie mogło parkować 160 pojazdów. Jego realizacja wywołała spore kontrowersje – przed budową parkingu, jak i drogi dojazdowej konieczna była wycinka kilkuset drzew. Prace, które miały zakończyć się na przełomie roku, ostatecznie trwały przez niemal cały 2022 rok.

Ostatnim elementem systemu będzie część parkingu wielopoziomowego przy ulicy Grudziądzkiej, licząca 285 miejsc. ZDMiKP zapewnia, że niebawem zostanie ona udostępniona do ruchu. Pozwoli to wreszcie na poznanie danych dotyczących zainteresowania P&R przez kierowców.

DOWIEDZ SIĘ, JAK TO DZIAŁA: Park & Ride w Bydgoszczy: Ceny i zasady korzystania

0 0 votes
Article Rating
Park & Ride Przylesie - znamy datę otwarcia
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments