Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 9 • L 8
9C
Wt
10C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjePo południowym – północny. ZDMiKP planuje remont wiaduktu w ciągu Wojska Polskiego
woj_polskiego_wiadukt_fotodron_007
16.06.2019 | 10:34

Po południowym – północny. ZDMiKP planuje remont wiaduktu w ciągu Wojska Polskiego

Na zdjęciu: Prace na południowym wiadukcie toczyły się na przełomie 2016 i 2017 roku. Teraz drogowcy chcą wyremontować przeprawę prowadzącą ruch w kierunku Wzgórza Wolności.

Fot. Fotodron.pro

Dwa lata temu zakończono przebudowę jednego z wiaduktów w ciągu ulicy Wojska Polskiego. ZDMiKP przygotowuje się już do remontu drugiej, północnej przeprawy – jednak zanim to się stanie, wprowadzi tam ograniczenia w ruchu pojazdów.

Przebudowa południowego wiaduktu w ciągu ulicy łączącej Wzgórze Wolności, Wyżyny i Kapuściska rozpoczęła się w lipcu 2016 roku i trwała do maja 2017 roku. W jej ramach wymieniono filary, położono nowe przęsło wykonane ze stali, wybudowano prawoskręt w kierunku alei Jana Pawła II oraz wykonano chodnik z drogą rowerową, który zastąpił prowizoryczną drogę wygrodzoną od jezdni barierkami z betonowym fundamentem.

Bydgoscy drogowcy przymierzają się jednak do remontu północnej przeprawy drogowej, która ma już za sobą kilkadziesiąt lat eksploatacji. – Obecnie prowadzimy zaawansowane prace zmierzające do remontu, tak, żeby w ciągu maksymalnie dwóch lat zrealizować przebudowę całego obiektu – podaje ZDMiKP. Na ten moment trwają jeszcze prace projektowe i ustalenie zakresu robót. Początku prac należy jednak spodziewać się najwcześniej w przyszłym roku, gdyż zarząd dróg nie planował na ten rok startu przetargu dotyczącego wiaduktu w ciągu Wojska Polskiego.

Planowane za to jest ograniczenie prędkości na przeprawie, które ma obowiązywać do rozpoczęcia remontu. Do czasu prac, dopuszczalna prędkość na wiadukcie ma wynosić 30 km/h, choć ze względu na obecną przebudowę ulicy Kujawskiej przez niemal cały dzień jest ona i tak zredukowana, co podkreśla też sam zarząd. Ponadto, planowane jest wprowadzenie zakazu ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony – z wyłączeniem pojazdów służb miejskich i komunikacji.

Warto dodać, że wraz z końcem czerwca zakończy się budowa alternatywnej przeprawy nad alejami Jana Pawła II – przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej. Na opóźnionej o wiele miesięcy inwestycji trwają ostatnie prace związane z konstrukcją wiaduktu.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
BandKoMa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
KoMa
Gość
KoMa

kompletnie poje…ło tych debi li, cała Wojska Polskiego stoi w remoncie, ulica z największym obciążeniem ruchu w remoncie w tym samym czasie, teraz jeszcze most, debi l od pilnowania inwestycji miejskich do zwolnienia. Wszystko rozkopane, miasto stoi a te deb..le kolejne utrudnienia chcą zrobić, co oni zamiast mózgów tam mają??? kto to nadzoruje..

Band
Gość
Band

Posrało kogoś kompletnie

Powiązane treści