Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 12 • L 12
13C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
11C
Sr
11C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaOsielskoInwestycjePo zebraniu w Osielsku: Wójt przekazał ważne informacje o budowach i komunikacji
osielsko bydgoszcz
18.09.2019 | 11:00

Po zebraniu w Osielsku: Wójt przekazał ważne informacje o budowach i komunikacji

Na zdjęciu: Wójt Osielska Wojciech Sypniewski.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Kilka ważnych informacji dla mieszkańców Osielska przekazał wójt gminy Wojciech Sypniewski podczas ostatniego zebrania sołeckiego. Samorząd przygotowuje się do kolejnego etapu przebudowy ulicy Leśnej, a także planuje stworzenie komunikacji wewnątrz gminy. Zmiany mogą też objąć siatkę istniejących linii podmiejskich.

Wielu mieszkańców Osielska ucieszy to, że gmina jeszcze w tym roku planuje ogłoszenie przetargu i wybranie wykonawcy przebudowy kolejnego odcinka ulicy Leśnej – od Topolowej do Centralnej. Jak podkreślił wójt, na tę inwestycję zostanie przyznane dofinansowanie z Funduszu Budowy Dróg Lokalnych, ale jego warunkiem jest rozpoczęcie przygotowań do końca 2019 roku. Na wyremontowanej już części ulicy Leśnej mają za to stanąć wiaty przystankowe – podobnie jak na ulicy Kąty i Słonecznej. Ma to stać się do końca tego roku, ale zgodę na przesunięcie środków na ten cel będą musieli wyrazić radni gminy.

Wójt szeroko odniósł się do kwestii komunikacji na terenie Osielska. Poprosił, aby wszelkie wnioski w sprawie rozkładu linii międzygminnych kierować do sołtysa. Nadmienił jednak, że każda modyfikacja planu jazdy spowoduje też zmiany na terenie Bydgoszczy (autobusy na liniach międzygminnych często wykonują też poszczególne kursy linii miejskich). I zapowiedział, że w październiku Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zamierza rozpocząć przygotowania do modyfikacji kursów w Bydgoszczy, a także niektórych linii międzygminnych.

Jest propozycja, która niespecjalnie mnie cieszy, czyli przedłużenie linii z Żołędowa do Kotomierza na terenie gminy Dobrcz. Chciałbym, by udało się utrzymać system, który obecnie funkcjonuje i ten rozkład jazdy, do którego przyzwyczaili się mieszkańcy – powiedział Sypniewski.

Przyszłościowym rozwiązaniem w sprawie komunikacji na terenie gminy będzie stworzenie dworca autobusowego w okolicy Galerii Osielsko. Po jego wybudowaniu planowane jest uruchomienie linii autobusowych, łączących miejscowości na terenie gminy, np. Jarużyn z Osielskiem czy Niemcz z Osielskiem. Oczywiście będzie to uzupełnienie linii międzygminnych, z których funkcjonowania zadowolony jest i wójt, i mieszkańcy gminy. Ponadto, wójt wspomniał też o opisywanym przez nas wczoraj wprowadzeniu biletu uczniowskiego dla najmłodszych mieszkańców gminy Osielsko.

Sypniewski odniósł się także do reformy oświaty. – Nie chcę mówić, że nas zaskoczyła, ale wprowadziła sporo zamieszania praktycznie we wszystkich szkołach na terenie gminy. Najgorsza sytuacja jest na terenie Niemcza – stwierdził wójt. Jednocześnie dodał, że planowana jest budowa nowej placówki w tej miejscowości – niedawno wybrano projektanta tego zadania.

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Błażej BembnistaAdam Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adam
Gość

O ddr na jeździeckiej nic nie wspominano?

Powiązane treści