Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 12 • L 12
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
14C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportPołączenia lig nie będzie. Z kim pojedzie Polonia?
Polonia Bydgoszcz
05.01.2016 | 10:38

Połączenia lig nie będzie. Z kim pojedzie Polonia?

Główny sponsor oraz telewizja nie chcą połączenia lig.

Na zdjęciu: Nadal nie wiadomo, w jakiej lidze wystartuje Polonia Bydgoszcz.

Fot. Pit1233/ wikipedia (wolna licencja)

Nadal nie wiadomo, z kim będą rywalizować w lidze żużlowcy Polonii Bydgoszcz. Dotychczasowy sponsor Polskiej Ligi Żużlowej, firma Nice oraz TVP nie godzą się na połączenie rozgrywek I i II ligi.

Wobec sprzeciwu sponsora i telewizji, którzy uważają, że połączenie lig będzie niekorzystne dla rozwoju sportowego i marketingowego, Główna Komisja Sportu Żużlowego wycofała się z tego pomysłu. Obecnie więc sześć drużyn ma licencję na starty na zapleczu PGE Ekstraligi: Stal Rzeszów, Lokomotiv Daugavpils, Polonia Bydgoszcz, Orzeł Łódź, Wanda Kraków i Wybrzeże Gdańsk.  Zgodnie z regulaminem pozostałe dwa miejsce powinny zostać przyznane w konkursie. O dwa wakaty mogą się ubiegać działacze Polonii Piła, KSM Krosno i Włókniarza Częstochowa. Ostatni z wymienionych klubów zaproponował jednak kolejne możliwe rozwiązanie. Jak informuje portal sportowefakty.wp.pl, częstochowianie chcieliby połączenia lig, w których osiem zespołów jechałoby systemem każdy z każdym, a trzy pozostałe drużyny – KSM Krosno, Hawi Racing Opole i Kolejarz Rawicz – jeździłyby tylko u siebie i byłyby poza główną tabelą, dzięki czemu mogłyby sporo zaoszczędzić.

Chaos organizacyjny, jaki obserwujemy, utrudnia klubom rozmowy kontraktowe. Gdy już wydawało się, że działacze będą negocjować z zawodnikami pod kątem jazdy w połączonych ligach, sytuacja ponownie się zmieniła. Były zawodnik Polonii, Robert Miśkowiak, jest blisko porozumienia z Orłem Łódź.


Powiązane treści