[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Przy Armii Krajowej osunęła się skarpa. Prace naprawcze już trwają

Dodano: 18.06.2020 | 11:48

Na zdjęciu: Do osunięcia się skarpy, na której powstał zjazd rowerowy doszło kilka dni temu.

Fot. Patryk Dutkiewicz/nadesłane

Kilka miesięcy po oddaniu do użytku nowego wiaduktu w ciągu alei Armii Krajowej wystąpił problem. Fragment powstałego w ramach inwestycji zjazdu dla rowerów po ostatnich opadach deszczu osunął się.

W ramach przebudowy konstrukcji nad torami linii 18 i 201, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zaplanował także stworzenie zjazdu pod wiadukt, który umożliwia rowerzystom jadącym z Lasu Gdańskiego wejść na przeprawę w ciągu alei Armii Krajowej. Kilka dni temu, po obfitych opadach deszczu część skarpy, na której znajduje się zjazd osunęła się, co spowodowało zniszczenie jego górnej części. W miniony weekend z uszkodzonego zjazdu urwał się kolejny fragment asfaltu.


CZYTAJ TAKŻE: Rozbudowa Grunwaldzkiej zakończona. Inwestycja kosztowała 90 milionów


Zaraz po zdarzeniu osuwisko zostało zabezpieczone. Jak przekazał nam Adam Dziura z Rady Osiedla Bartodzieje, informacja o awarii została zgłoszona poprzez aplikację Dbamy o Bydgoszcz 12 czerwca i obecnie znajduje się w fazie realizacji. W związku z otrzymywanymi przez naszą redakcję kolejnymi zgłoszeniami dopytaliśmy ZDMiKP o to, kiedy osuwisko zostanie naprawione i co jest przyczyną jego powstania.

 – W związku z krótkimi i intensywnymi opadami deszczu doszło do osunięcia skarpy – potwierdza rzecznik drogowców Tomasz Okoński. Jak dodaje, takie sytuacje często mają miejsce w wypadku świeżo oddanych inwestycji, gdyż roślinność porastająca skarpę nie zdążyła się jeszcze ukorzenić. – Wykonawca inwestycji w ramach gwarancji wykonuje już prace naprawcze, które zakończą się w przyszłym tygodniu – informuje Okoński.

Przy Armii Krajowej osunęła się skarpa. Prace naprawcze już trwają
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments