Bydgoszcz
17C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 16
20C
Pt
22C
Sob
18C
Nd
20C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeRestart na stadionie w Fordonie. Znamy nowego, lokalnego wykonawcę remontu
remont stadionu na piwnika bb3
03.04.2019 | 19:32

Restart na stadionie w Fordonie. Znamy nowego, lokalnego wykonawcę remontu

Na zdjęciu: Na stadionie wykonano jedynie prace rozbiórkowe.

Fot. BB

Konsorcjum firm Bogmar i AB Factor wygrało ponowny przetarg na przeprowadzenie remontu stadionu przy ulicy Piwnika-Ponurego w Fordonie. Oznacza to, że na obiekcie niebawem rozpoczną się prace modernizacyjne.

Modernizacja przestarzałego stadionu na osiedlu Bohaterów miała zakończyć się pod koniec zeszłego roku – okazało się jednak, że wybrany latem zeszłego roku wykonawca – firma DBM Services – po wykonaniu prac rozbiórkowych zeszła z placu budowy. W związku z brakiem chęci powrotu do prac miasto zerwało umowę z kontrahentem i zimą ogłosiło ponowne postępowanie.

Do przetargu zgłosiły się cztery firmy – oferty dwóch z nich: Iwobud i Panorama Obiekty Sportowe zostały odrzucone ze względu na brak zgody na przedłużenie terminu związania umową. Ponadto, według nieoficjalnych informacji Iwobud był powiązany z poprzednim wykonawcą. Ostatecznie z dwóch firm pozostałych na placu boju ratusz zdecydował się na wybór oferty konsorcjum firm: Bogmar z Ostromecka i AB Factor z Bydgoszczy. Za wykonanie prac otrzyma ona niespełna 2,5 miliona złotych.


INFORMACJE DROGOWE Z BYDGOSZCZY I REGIONU – SPRAWDŹ TRAFFIC METROPOLIABYDGOSKA.PL


Przebudowa obiektu przy ulicy Piwnika-Ponurego obejmie położenie nowej, poliuretanowej bieżni – okólnej o długości 333,33 metrów i prostej o długości 100 metrów. Obie będą wyposażone w cztery tory. Zmodernizowana zostanie też pozostała infrastruktura lekkoatletyczna – w jednym półkolu powstanie miejsce do trenowania skoków wzwyż, a w drugim rzutnia do pchnięcia kulą. Na przedłużeniu bieżni prostej powstanie skocznia do skoków w dal. Inwestycja obejmuje też wymianę murawy na boisku piłkarskim. Nowa, naturalna nawierzchnia będzie wyposażona w system nawadniania. Za bramkami zamontowane będą piłkochwyty. Stadion zostanie ogrodzony – dostęp do niego będzie możliwy przez bramę, która zostanie zamontowana przy istniejących schodach prowadzących na boisko od strony ulicy Monte Cassino. Ponadto projekt przewiduje też furtki od strony obiektów ZS nr 5 przy ulicy Piwnika-Ponurego.

W najbliższych dniach ratusz ma też podpisać umowę na wykonanie basenu przy SP nr 67 przy ulicy Kromera.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści